•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 86
    کد: 135658
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
    رئیس کمیسیون عمران و طرح ریزی شهری در حاشیه نشست تخصصی با گروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی:

    کمیسیون عمران و طرح ریزی شهری تحقق 5 اولویت را دردستورکارخود قرار داده است

    نخستین نشست تخصصی با اساتید گروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی در شورای شهر برگزار شد.
    کمیسیون عمران و طرح ریزی شهری تحقق 5 اولویت را دردستورکارخود قرار داده است

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمد هادی مهدی نیا رئیس کمیسیون عمران و طرح ریزی شهری
    درحاشیه نشست با اساتید گروه شهرسازی دانشگاه آزاد درباره هدف از برگزاری سلسله نشست های علمی شورای شهر، با خبرنگار ما گفتگو کرد.
    مهدی نیا ضمن اشاره به شعار لیست امید در دوران انتخابات اظهار داشت: ارتباط وسیع و بهره مندی از بدنه متخصص دانشگاهی و غیر دانشگاهی شهر مشهد، شعار لیست امید در دوران انتخابات شوراها بود، در همین راستا قبل از شروع به کاررسمی شورای پنجم و بعد از آن، نشستهای تخصصی با متخصصین حوزه معماری و شهرسازی مثل انجمن صنفی معماری، انجمن صنفی شهرسازی، مهندسان مشاور وسایر انجمن های دیگر برگزاررا کردیم.
    وی ادامه داد: نشست با اساتید شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان نخستین گروه دانشگاهی با هدف بهره مندی از پتانسیل های اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این گروه و به اشتراک گذاری افکارو دانش، صبح امروز در محل شورای شهر برگزار شد.
    رئیس کمیسیون عمران وطرح ریزی شهری شورا، درباره خروجی ونتیجه این نوع از نشست های تخصصی اظهار داشت:کمیسیون های تخصصی شورا نیازمند بهره مندی از عقل جمعی هستند و دراین اتاق های فکر لوایح و طرح ها قبل از طرح در کمیسیون ها مورد بررسی متخصصین و اساتید قرار می گیرند و از نقطه نظرات آنها استفاده می کنیم .
    مهدی نیا ملزم کردم شهرداری به استفاده از مشاوره های نخبگان درحوزه های مختلف را، بعنوان خروجی دیگر این نشستها معرفی کرد.
    رئیس کمیسیون عمران و طرح ریزی شهری اشاره ای به اولویت های این کمیسیون برای نخستین سال کاری شورای پنجم داشت و بیان کرد: تعیین تکلیف طرح جامع شهر بعنوان سند توسعه شهری نخستین اولویت کمیسیون تخصصی عمران است . تاکنون موانع زیادی برسرراه تدوین این سند وجود داشته است اما باید با همت مضاعف، اسناد طرح جامع، طرح پهنه بندی حریم وطرح بلند مرتبه سازی را تدوین کنیم.
    وی از تدوین طرح های تفصیلی بعنوان دومین چالش کمیسیون عمران و طرح ریزی شهری یاد کرد و اظهار داشت: طرح های تفصیلی در حال تدوین هستند و در چند ماه آینده وارد مرحله تصویب می شوند، تعامل با کمیسیون ماده 5 به منظور تسهیل در روند تصویب طرح های تفصیلی دومین اولویت کمیسیون عمران است.
    مهدی نیا تلاش برای ساماندهی طرح پیرامون اطراف حرم مطهر را بعنوان سومین هدف کمیسیون عمران معرفی کرد و بیان داشت: با تعامل با شورای عالی معماری و شهرسازی و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی و میراث فرهنگی و سایر ارگانها و نهادهای دخیل در طرح اطراف حرم مطهر،تلاش می کنیم تا این طرح را به مقصود مطلوب برسانیم .
    رئیس کمیسیون عمران و طرح ریزی شهری ایجاد مدیریت یکپارچه برای ساماندهی سیما و منظر شهری را، چهارمین هدف کمیسیون عمران در سال نخست عنوان کرد و گفت: لجام گسیختگی و عدم وجود نظم و هارمونی در سیما ومنظرشهر،نشان از عدم وجود متولی برای ساماندهی این سیمای شهر در مجموعه شهرداری است لذا با ایجاد مدیریت یکپارچه وتعامل شهرداری وذینفعان امیدواریم بتوانیم مبحث سیما و منظر شهری را ساماندهی کنیم .
    وی ادامه داد: کاهش بروکرواسی اداری و از بین بردن کاغذ بازی های اضافه برای صدور مجوزهای شهرداری مثل پایان کار و پروانه ساختمانی هدف پنجم کمیسیون عمران و طرح ریزی شهری است و برنامه ریزی می کنیم در ظرف یکسال آتی در این امور بازنگری داشته تا بتوانیم فرآیندهای اداری را کوتاهتر کنیم .
    مهدی نیا درباره جلب اعتماد سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در شهر مشهد گفت: کاهش بروکراسی اداری بر جلب سرمایه گذاران در مشهد تاثیر گذار است اما جلب سرمایه گذاران فقط توسط یک کمیسیون انجام نمی شود و همت کل بدنه مدیریت شهری را می طلبد تا بتوانند اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران به شهر مشهد را دوباره بدست آورند.

    خانی

    تعداد بازدید: 86
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد