•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 92
    کد: 135574
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
    عضو هیات رئیسه شورای شهر پیشنهاد کرد :

    بومی سازی قوانین و مجوزهای استارت آپها در مشهد

    رمارم عضو هیات رئیسه شورای شهر در نشست مشترک با موسسین شرکت های دانش بنیان، نقش شهرداری را تسهیل گری نه تصدی گری عنوان کرد .
    بومی سازی قوانین و مجوزهای استارت آپها در مشهد

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، شهناز رمارم با حضور در جلسه مشترک موسسین شرکت های دانش بنیان درحوزه فن آوری اطلاعات در محل سالن جلسات شورای شهر از نخبگان و بویژه جوانان برای ارائه ایده در خصوص شهر هوشمند دعوت بعمل آورد.
    در ابتدای جلسه رمارم همزمانی این جلسه با میلاد امام کاظم (ع) را به فال نیک گرفت و گفت: از سالهای پیش ذهنم درگیر مشکلات شهری بود و تنها راه حل بیرون رفت از بسیاری از مشکلات شهری را در شهر الکترونیک و شهر هوشمند می دانستم و این در زمانی بود که تازه مباحث شهر هوشمند مطرح می شد.
    وی ادامه داد: در حال حاضر شهر الکترونیک منسوخ شده و جای خود را به شهر هوشمند داده است .
    عضو هیات رئیسه شورای شهر با بیان اینکه ادبیات مشترکی بین مسئولین شهر و جوانان درخصوص شهر هوشمند وجود ندارد اظهارداشت : عدم استقبال مسئولین از ایده های جوانان بخاطر این است که افرادی که می خواهند برای شما برنامه ریزی کنند موضوعاتی را که شما مطرح می کنید را درک نمی کنند.
    رمارم گفت : مدیران ایده ای جوانان را درک نمی کنند لذا آنها را به شورای رقابت می برند و از آن شکایت می کنند و این در حالی است که این ایده ها می تواند مشکلات شهر را حل کند .
    عضو هیات رئیسه شورای شهر، راه حل بخشی از مشکلات پیش روی جوانان را بومی سازی قوانین و مجوزهای مربوط به استارت آپها عنوان کرد وادامه داد: قرار است مرکز پژوهش های شورای شهر با تشکیل کارگروهی درخصوص بومی سازی قوانین استارت آپها، بررسی های علمی و کارشناسی خود را در این زمینه آغاز کند تا بتوانیم قوانین بومی برای آن ایجاد نماییم .
    رمارم ضمن تاکید بر اهمیت اطلاعات در آینده اظهارداشت : اطلاعات درآینده مهمترین رانت خواهد بود زیرا هر فردی که اطلاعات درست و دقیقتری داشته باشد تصمیمات بهتری هم اتخاذ خواهد کرد و اطلاعات ثروت آفرین است.
    وی با اشاره به جدید بودن رشته های حوزه فن آوری اطلاعات خاطر نشان کرد: رشته های فن آوری اطلاعات طرفداران زیادی دارد لذا برای آنکه شهر هوشمند را ترویج دهیم می بایست با آموزش و پرورش قراردادهای را منعقد کنیم تا در این زمینه شهروند هوشمند تربیت کنند.
    رمارم ضمن شنیدن ایده های نمایندگان شرکت های دانش بنیان درخصوص صنعت گردشگری و استفاده ازفن آوری اطلاعات در آن گفت: مشکل اساسی شهر ما نبود مدیریت یکپارچه شهری است و علاوه بر آن مدیریت یکپارچه تصمیم گیری هم نداریم لذا برای هر موضوع کوچک یا بزرگی چند ارگان تصمیم گیرنده هستند و همین امر با عث تاثیر گذاری بر موارد متعدد واز جمله گردشگری شده است .
    عضو هیات رئیسه شورای شهر نقش شهرداری را تسهیل گری و نه تصدی گری عنوان کرد و از شرکت های دانش بنیان خواست تا به شورا برای ساخت شهر هوشمند و پیشبرد اهداف در زمینه فن آوری ارتباطات کمک کنند .

    تعداد بازدید: 92
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد