•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 185
    کد: 135135
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
    رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

    شورای پنجم آماده تعامل و استفاده از نظرات نخبگان و کارشناسان شهر مشهد است

    رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در برنامه زنده رادیویی شهر بهشت گفت: شورای پنجم شهر مشهدمقدس، شورای همه مردم بوده و آماده تعامل و استفاده از نظرات نخبگان و کارشناسان شهر مشهد است.
    شورای پنجم آماده تعامل و استفاده از نظرات نخبگان و کارشناسان شهر مشهد است
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمد حاجیان شهری، ظهر امروز و در گفتگو رادیویی شهر بهشت، ضمن تبریک فرارسیدن دهه ولایت و امامت، به تشریح کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست پرداخت و اظهارداشت: این کمیسیون در راستای ارائه خدمات شهری به شهروندان مشهد انجام وظیفه می‌نماید و وظایف و برنامه های معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد را تدوین و تبیین می‌کند.
    حاجیان شهری با بیان اینکه برنامه های ابلاغی به معاونت خدمات شهری شهرداری برگرفته از نقطه نظرات شهروندان و لوایح پیشنهادی شوراست، افزود: شورای پنجم شهر مشهدمقدس، شورای همه مردم است؛ از شهروندان و نخبگان شهری خواستاریم تا نهایت همکاری را با خادمان خود در شورای شهر داشته باشند و نقظه نظرات خود را در حوزه خدمات شهری و مسائل کلان شهری با ما در ارتباط گذارند.
    وی با اشاره به اینکه شهرمشهد، شهری زیارتی است و مردمان زیادی با فرهنگ های مختلف به این شهر سفر می‌کنند و یا در شهر سکونت دارند، افزود: یکی از بحث های مهم، بحث حاشیه شهر مشهد است و برای ایجاد ارتباطی2 سویه باید فرهنگسازی های لازم در حوزه حقوق شهروندی و حوزه های مختلف را انجام دهیم.
    حاجیان شهری در ادامه افزود: 3هزار نفر فعال در حوزه فضای سبز فعالیت می‌کنند که باید با مشارکت ایشان به نقاط ضعف موجود رسیدگی کنیم؛ شهرداری مشهد سال های گذشته در حوزه پسماند شهری پیشرو و الگو بوده و الان دچار روزمرگی شده‌ایم که لازمه خروج از این روزمرگی، داشتن ابتکار عمل و خلاقیت است.
    وی افزود: امیدواریم با تعاملات شورا و معاونت خدمات شهری مسیری را پیش ببریم که قادر به پاسخگویی نیازهای مردم شهر باشیم.
     رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری، فضای سبز در شهرهای بزرگ را از مسائل اساسی دانست که به آلودگی و تلطیف هوا و روحیه انسان برمی‌گردد؛ از مشکلات بنیادین مربوط به فضای سبز در مشهد و استان خراسان رضوی، محدودیت و کمبود منابع ابی است.
    حاجیان شهری تحقق نگاه توسعه‌ای فضای سبز آینده را در گرو تامین منابع آبی پایدار دانست که بحث بسیار مهمی در اکوسیستم است و تصریح کرد: مشکلات منابع آبی را از طریق مدیریت مصرف، بازچرخانی آب، استفاده از پساب، افزایش کارایی و بهره‌وری و استفاده از آب موجود میتوان برطرف نمود.
    وی با اشاره به لزوم استفاده از سیستم های مکانیزه آبیاری فضای سبز شهری، گفت: تمامی طرح های یاد شده قابلیت اجرایی دارند و اجرای آنها در مشهد هم شروع شده است.
    حاجیان شهری با بیان اینکه روند پیشبرد برنامه ها در حوزه فضای سبز را باید تسریع بخشیم و با این سرعت در توسعه فضای سبز شهری دچار مشکل خواهیم شد، اظهارداشت: نگاه عادتی مردم به فضای سبز شهری نیازمند تغییر است؛ چمن از گونه هایی است که مصرف آب زیادی دارد و با تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته، گونه های گیاهی مناسب برای جایگزینی چمن پیدا شده است.
    وی افزود: پیشنهاد شده تا هیئت امنایی از نخبگان بازنشسته شکل گیرد و این عزیزان بعنوان چشم ناظر شورا باشند و با انعکاس دیدگاه های خود، شرایط بهتری را برای مدیریت فضای سبز ایجاد نماییم.
    حاجیان شهری گفت: شهرداری آبیاری فضای سبز معابر اصلی را در اولویت کاری خود قرار داده و اولویت بعدی نیز به همکاری شهروندان تخصیص یافته است؛ شهروندانی که فضاهای سبز جلوی منزل خود را آبیاری نمایند، از میزان عوارض آنها توسط شهرداری کم خواهد شد.
    عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: بحث نظافت شهر و مدیریت پسماند در مدیریت کلان خدمات شهری و طرح جامع مدیریت پسماند مشهد باید مورد بازنگری قرار گیرد؛ روزانه 3.5 کیلومتر مربع و با هزینه سالیانه هزار میلیارد تومان توسط شهرداری رفت و روب می‌شود.
    وی ضمن تاکید بر لزوم فرهنگسازی برای مدیریت پسماند، گفت: روزانه 1600 تن زباله در مشهدمقدس تولید می‌شود و
    باید تلاش کنیم تا تفکیک زباله از مبدا، باید از خانه های مردم شروع شود.
    حاجیان شهری با اشاره به بحث محیط زیست و بهداشت عمومی شهری، گفت: شهرداری طی سال های اخیر فعالیت های خوبی ازقبیل نصب ایستگاه های سنجش کیفیت هوا داشته که اطلاعات این پایگاه ها باید مورد بررسی قرار گیرد و نتایج آنالیز و تحلیل آنها به مردم اعلام شود.
    وی در پایان تصریح کرد: بیش از 950 سمن در حوزه محیط زیست فعالیت می‌کنند که باید در راستای ارتقاء کیفیت شهر در مساعدت های لازم را داشته باشند و این از شورای شهر و شهرداری خواسته های خود را مطالبه نمایند.
    تعداد بازدید: 185
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد