•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 50
    کد: 133311
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
    عضو شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

    شرکت های دانش‌بنیان نظام‌مند شده‌اند

    عضو شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: در اواخر دوره چهارم شورای شهر شرکت های دانش‌بنیان نظام‌مند شده‌اند.
    شرکت های دانش‌بنیان نظام‌مند شده‌اند
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمد سهیلی، صبح امروز و در اولین نشست هم‌اندیشی تشکل های مردم‌نهاد با مدیران شهری که در تالار شهر مشهدمقدس برگزار شد، با بیان اینکه طبق قانون اساسی وظیفه شوراها ایجاد مشارکت مردمی است و خود همین موضوع از مهترین چالش های شوراها به حساب می‌آید، اظهارداشت: برای ارتباط اعضای شورا با جمعیت شهری نیازمند یک شبکه ارتباطی هستیم تا بتوان به وسیله آن تعاملات را افزایش داد.
    سهیلی در ادامه به تشریح اقدامات مختلف شوراهای شهر مشهدمقدس در زمینه ایجاد ارتباط با تشکل های مردم نهاد و سازمان های مردمی طی ادوار مختلف مدیریت شهری پرداخت و تصریح کرد: شورای سوم شهر مشهدمقدس نسبت به ایجاد شوراهای اجتماعی محلات نمود و خوشبختانه این رویه توسط شورای چهارم ادامه پیدا کرد.
    وی با اشاره به اینکه شوراهای اجتماعی محلات می‌توانند برای 25 درصد بودجه عمرانی مناطق تصمیم‌گیری نمایند، تصریح کرد: شوراهای اجتماعی محلات از شخصیت های حقوقی شکل گرفته‌اند که همین امر نقطه ضعف این شوراها به حساب می‌آید.
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس شورای اجتماعی محلات را مصدر بسیاری از تصمیم‌گیری های شهری دانست و گفت: شورای چهارم تجربه های جدیدی به منصه ظهور رساند و اصل‌ترین آن سرمایه‌گذاری در تشکل‌ها بوده است.
    سهیلی با بیان اینکه در اواخر دوره چهارم شورای اسلامی شهر مشهدمقدس شرکت های دانش‌بنیان نظام‌مند شدند و تجارب خوبی نیز در تعامل با تشکل‌ها صورت گرفت، افزود: ظرفیت سمن‌ها یک دهم ظرفیتی می‌باشد که برای مشارکت مدیریت شهری لازم است.
    در ادامه این جلسه، امیر شهلا، منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه محور توسعه جوامع، انسان های آن جامعه هستند، اظهارداشت: تشکل‌مند کردن سرمایه های انسانی برای رسیدن به یک هدف مشخص،‌ مهمترین شاکله سمن های بخش خصوصی و دولتی است که در حال انجام آن هستند.
    شهلا مهمترین ویژگی NGO ها را دوربودن از بروکراسی دولتی و منفعت‌طلبی بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در شورای پنجم باید تعریف مشخصی از نقش سمن‌ها در تصمیم‌گیری های خود داشته باشیم و از نگاه ابزاری پرهیز نمود.
    تعداد بازدید: 50
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد