•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 99
    کد: 133269
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
    رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهدمقدس:

    «الیت» با کاهش تعرفه 200 تومانی نیز اداره می‌شود

    رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهدمقدس گفت: شرکت «الیت» با کاهش تعرفه 200 تومانی نیز می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد و اداره شود.
    «الیت» با کاهش تعرفه 200 تومانی نیز اداره می‌شود
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، علی اصغر نخعی راد در گفتگو با خبرنگار این پایگاه به تشریح برخی از مسائل مربوط به پارک های حاشیه‌ای و شرکت الیت پرداخت و در همین خصوص اظهارداشت: هنگامی که شورای چهارم شهر مشهدمقدس فعالیت خود را آغاز نمود، تعداد خیابان های تحت پوشش الیت اندک و تعرفه های پارک خودروها نیز مربوط به همان زمان بود.
    نخعی راد در ادامه به اشاره مصوبه شورای شهر مبنی بر موظف شدن شهرداری برای تعیین تکلیف قیمت تعرفه الیت پس از 2 سال از زمان یاد شده و ارائه آن به شورا، افزود: پس از یک سال و نیم، تعداد معابر تحت پوشش الیت در سطح شهر مشهدمقدس از حدود 30 معبر به بیش از 100 معبر افزایش یافت و از همین‌رو، همزمان با افزایش حجم فعالیتی این شرکت، وضع مالی آن بهبود پیدا کرد.
    وی با بیان اینکه شرکت الیت در سال های اولیه فعالیت خود زیان‌ده بوده است، تصریح کرد: افزایش تعداد معابر تحت پوشش این شرکت در سطح شهر سبب شد تا به سوددهی برسد و بسیاری از مشکلاتش برطرف گردد.
    رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در ادامه خاطرنشان کرد: با تغییر یک ماده از آیین نامه پارک های حاشیه‌ای توسط دولت، مبنی بر اینکه پس از توقف به میزان بیش از 30 دقیقه، هزینه نیم ساعت نخست که رایگان بوده نیز محاسبه می‌گردد و نیز ارائه آن به شهرداری‌ها، شهرداری مشهد این تغییر در آیین‌نامه را بعنوان لایحه به شورای شهر ارائه نمود.
    نخعی‌راد با بیان اینکه ارائه لایحه یاد شده با طرح اعضای شورا مبنی بر کاهش قیمت تعرفه های الیت همزمان شد، گفت: طبق بررسی های شورای شهر مشخص شد که شرکت الیت با کاهش 100 الی 200 تومانی تعرفه نیز می‌تواند خود را اداره نماید و برهمین اساس این طرح به صحن شورا آورده شد.
    وی افزود: کاهش 200 تومانی تعرفه پارک الیت به دلیل تغییر آیین‌نامه پارک های حاشیه‌ای یادشده توسط دولت صورت گرفت؛ تصمیم کاهش تعرفه الیت از 2 سال قبل پیش‌بینی شده بود و اینگونه نیست که این تصمیم ناگهانی اتخاذ شود.
    عضو شورای شهر مشهدمقدس ضمن اشاره مجدد به زیان‌ده بودن شرکت الیت در سال های نخست فعالیت خود، تصریح کرد: این زیان‌ده بودن دلایل متعددی داشته که بعنوان مثال یکی از این عوامل رایگان بودن نیم ساعت اول توقف بوده است.
    نخعی‌راد گفت: 72 درصد توقف های حاشیه‌ای در مدت زمان کمتر از 30 دقیقه بوده و از همین رو شاهد کاهش چشمگیر درآمدهای الیت بودیم.
    وی در ادامه به دیگر عوامل زیان ده بودن شرکت اشاره کرد و اظهارداشت: شهرداری باید 10 هزار جای پارک به الیت اختصاص می‌داد که 7 هزار و 500 جای پارک به این شرکت اختصاص پیدا کرده بود؛ همچنین شکایت سازمان بازرسی علیه شهرداری در خصوص ممانعت از افزایش 15 درصدی سالیانه هزینه پارک های حاشیه‌ای از دیگر این عوامل بود.
    نخعی راد با بیان اینکه «پژمان» شهردار وقت مشهدمقدس به شرکت الیت قول داده بود که این ضررها را از طرق مختلف جبران نماید و شورای چهارم آن را قبول نکرد، گفت: با افزایش معابر تحت پوشش الیت و نیز نرخ پارک های حاشیه‌ای، درآمدهای الیت نیز افزایش پیدا کرد به گونه‌ای که تمام بدهی های قبل خود را نیز تسویه کرد.
    وی در پایان گفت: زیان‌ده بودن الیت در سالهای نخست فعالیتش به دلیل موارد یاد شده بوده و بحث گران اداره شدن آن، صحت ندارد.
    تعداد بازدید: 99
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد