•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 69
    کد: 132781
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
    حسن پژمان عضو شورای اسلامی شهر مشهد :

    کمیته نظارتی مناطق یکی از راه های ارتباطی مستقیم مردم با اعضای شورای شهر است

    حسن پژمان گفت : اعضای شورای شهر هر هفته با حضور در کمیته های نظارتی مناطق نسبت به بررسی مشکلات مردم به صورت چهره به چهره اقدام می کنند .
    کمیته نظارتی مناطق یکی از راه های ارتباطی مستقیم مردم با اعضای شورای شهر است

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس،‌ حسن پژمان عضو شورای شهر درباره راه هایی که مردم می توانند با نمایندگان شورا ارتباط مستقیم برقرار کنند و به منظور آشنایی شهروندان با آن توضیحاتی ارائه داد .
    به گفته پژمان راه های مختلفی برای ارتباط مردم با مدیران شهری وجود دارد و نخستین راه ارتباطی مردم با مسئولین شهری و نمایندگان شورای شهر سامانه مردمی 137 شهرداری مشهد است.
    عضو شورای شهر حضور اعضای شورا در برخی از مساجد سطح شهر ونیز بازدید دوره ای از برخی از محلات ومناطق را نیز از دیگر راه های ارتباط مردم با نمایندگان بر شمرد .
    حسن پژمان تقویت کمیته نظارتی در هر منطقه را از مهمترین دست آوردهای شورای چهارم برشمرد و ادامه داد : در ابتدای شورای چهارم وظایف کمیته نظارتی تدوین شد که یکی از مهمترین آنها تقسیم بندی مناطق مختلف در بین اعضای شورا و حضور مستقیم آنها در این مناطق بود .
    وی رسیدگی به پرونده هایی که در آن شهروندان با شهرداری به توافق نمی رسیدند و یا مشکلاتی نظیر مسائل حقوقی ،‌مغایرت با مصوبات شورا و بروکراسی های دست و پا گیر دچار شده بودند را از جمله اقداماتی نام برد که با حضور اعضای شورای شهر در کمیته نظارتی مناطق مرتفع می شود.
    عضو شورای شهر شناسایی ظرفیت های مناطق به منظور اجرای پروژه های عمرانی را بعنوان یکی دیگر از وظایف اعضای شواری شهر برشمرد و خاطر نشان ساخت : اعضای شورای شهر به صورت هر هفته درمناطق حضور پیدا می کند و علاوه بر بررسی پرونده های شهروندان که قبلا بدان اشاره شد،‌ نسبت به شناسایی ظرفیت های منطقه برای اجرای پروژه ها اقدام کرده و پس از اولویت بندی برای تخصیص بودجه در سال بعد به شورا معرفی می نمایند .

    حسن پژمان گفت : نظارت از جمله وظایف ذاتی شورای شهر است که این وظیفه در کمیته های نظارتی نیز به خوبی متجلی شده است .
    وی ادامه داد : مشکلات در اجرا، یکی از مهمترین مشکلات پیش روی پروژه هایی است که بودجه به آنها اختصاص داده شده وحتی مدیریت اجرایی برای آن تعریف شده است،‌ به همین منظور اعضای شورای شهر با حضور درکمیته های نظارتی مناطق به حل مشکلات پیش روی پروژه ها کمک می کنند .
    عضو شورای شهر اشاره ای نیز به برخی از طرحهایی داشت که حاصل جلسات کمیته های نظارتی مناطق است و اظهار داشت : اعضای شورای شهر با حضور در کمیته های نظارتی نسبت به شناسایی ظرفیت ها و مشکلات مناطق اقدام کرده و آنها را به صورت طرح تدوین نموده و جهت بررسی بیشتر به کمیسیون های تخصصی شورای شهر ارائه می دهند .
    پژمان تاکید کرد شهروندان می توانند در روزهای ملاقات مردمی به صورت چهره به چهره با اعضای شورای شهر دیدارداشته باشند .
    عضو شورای شهر اظهار امیدواری که مدل کمیته های نظارتی در دوره بعد شورا هم اجرا شود چراکه رضایت مندی شهروندان از ارتباط مستقیم با مدیران شهری و بیان خواسته ها ودرد دلهای خود کاملا مشهود است .


    خانی

    تعداد بازدید: 69
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد