مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 168
    کد: 126595
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۲۱
    رئیس شورای شهر مشهد مقدس خبرداد؛

    ساخت 114 مسجد از ابتدای آغاز به کار شورای چهارم

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از ساخت 114 مسجد در سطح شهر از ابتدای سال 92 و آغاز به کار شورای چهارم خبرداد.
    ساخت 114 مسجد از ابتدای آغاز به کار شورای چهارم

     به گزارش پایگاه خبری شورای شهر مشهد مقدس، صبح امروز جمعی ازاعضای شورای اسلامی شهر، تعدادی مساجد در حال ساخت و یا نوسازی شده سطح شهر را بازدید کردند و از آخرین وضعیت و پیشرفت فیزیکی آن ها مطلع شدند.


    سید کمال سرویها، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در حاشیه این بازدید ضمن مصاحبه با خبرنگار ما، اظهارداشت: نبود مسجد در مناطقی که مردم در آن ها ساکن شده اند، یکی از نقیصه هایی بوده که از ابتدای شورای چهارم در شهرسازی مشهود بود؛ لذا یک اولویت این شورا این بود که برای محلات مذکور حتما یک مسجد تهیه شود.

    سرویها بازسازی  مساجد فرسوده که امکان برپایی نماز جماعت در آن ها وجود نداشت را اولویت دیگر شورای شهر حساب دانست و افزود: برای برخی مساجد نیز مقرر شد که کامل تخریب شود و با نقشه جدیدی مجدد نوسازی گردد.

    وی در ادامه افزود: در برنامه شورای چهارم احداث 110 مسجد درنظر گرفته شده بود که خوشبختانه تا به امروز حدود 114 مسجد ساخته شده که 4 بنا از ارزیابی اولیه بیشتر بنا گردیده است.
     
    سرویها با بیان اینکه حدود 80 مسجد در سطح شهر بازسازی، ترمیم و مشکلات آنها حل شده است، تصریح کرد: بازسازی و نوسازی مساجد، اتفاق بسیار بزرگی بوده که برای اولین بار شورا به آن ورود کرده و شهرداری نیز در این زمینه همت نموده است.

    رئیس شورای شهر مشهد مقدس افزود: در دوره های قبل شورا نیز همین مصوبات را داشتیم و تلاش هم شده اما هیچ مسجدی ساخته نشد و شورای چهارم اولین دوره شورای شهر مشهد مقدس است که بحمدلله این موضوع را به شکل جدی پیگیری کرد و به آن وارد شد.

    سرویها ضمن ابراز امیدواری در خصوص تکمیل این مسیر و سرعت بخشیدن احداث مساجد، به بودجه اختصاص یافته برای این مهم اشاره کرد و گفت: برای ساخت هر مسجد حدود 300 میلیون تومان بودجه اختصاص یافته و بالغ بر یک تا 2 میلیارد تومان نیز خود اهالی کمک کرده اند و فضای بسیار مفرح، بانشاط و مستحکم برای اقامه نماز و دیگر برنامه های مساجد محیا شده است.

    وی در ادامه افزود: امیدواریم که این بودجه مصوب برای ساخت مساجد در شورای آینده ابطال نشود؛ طی سال های گذشته شهر رشد خوبی کرده بود و در زمینه هایی مثل فضای سبز شاهد اقدامات خوبی بودیم اما فضاهای دینی و مسجد به دلیل نبود عزم جدی در این حوزه، ساخته نشده بود.
     
    سرویها با اشاره به اهمیت اینکه شورای پنجم هم سرعت ساخت و بازسازی مساجد را بالا ببرد، گفت: ایران یک کشور مذهبی و شهر نیز شهری متدین است؛ مولف های این شهر با سایر شهرها متفاوت است و مردم باید مکانی را برای مراسمات خود و محل اجتماعی برای جوانان داشته باشند که مسجد بهترین محل است.
    تعداد بازدید: 168
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد