مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 285
    کد: 126427
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۱۹
    در یکصد و هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس صورت گرفت؛

    اصلاح برخی از بندهای مصوبات دفترچه ضوابط محاسبات درآمدی

    برخی از بندهای مصوبات دفترچه ضوابط محاسبات درآمدی اصلاح شد.
    اصلاح برخی از بندهای مصوبات دفترچه ضوابط محاسبات درآمدی
    به گزارش پایگاه خبری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، یکصد و هفتاد و سومین جلسه علنی شورا صبح امروز برگزار شد که بررسی تعداد 4 لایحه را در دستور کار خود داشت.
    یکی از این مصوبات، "اصلاح برخی از بندهای مصوبات دفترچه ضوابط محاسبات درآمدی بود که کلیت آن با رای 12 نفر از حاضران در جلسه تصویب شد و پس از آن جزئیات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
    طبق تصمیم گیری های کمیسیون برنامه و بودجه در این خصوص بند1 و تبصره 9 این مصوبه که در زمینه نحوه محاسبه عوارض و افزایش بهره‌برداری اعیان بود اصلاح شد و این اصلاحات به شرح ذیل است:
    بند 1 اصلاحی: عوارض بر افزایش ارزش بهره برداری اعیان برای زیربنای ساختمانی است که برابر طرح های مصوب توسعه شهری و مصوبات کمیسیون ماده 5 و یا براساس طرح های مصوب موضوعی، قوانین موضوعه، مجوز های موردی مندرج در طرح های توسعه شهری و نیز طرح های توسعه شهری در دست تهیه توسط مشاور ذیصلاح با فرمول های مشخص محاسبه می‌شود.
    گفتنی است این موضوع با رای 13 نفر از اعضا شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تصویب رسید.
    در خصوص تبصره 9 اصلاحی، پیشنهاد نخعی‌راد در صحن شورا مطرح شد و با رای اعضا مصوب گشت.
    نخعی راد در این زمینه و در تشریح پیشنهاد خود اظهارداشت: تبصره 9 اصلاحی" عوارض این بند در خصوص بهره‌برداری رده یک(تجاری و دفاتر) بجز در معابر ویژه، بر مبنای دفترچه ارزش معاملاتی املاک(مصوب کمیسیون ماده 64) تعیین می‌گردد. در معابر ویژه و نیز مواردی که عوارض تعیین شده براساس فرمول، مورد اعتراض متقاضی باشد، 50% ارزش روز سرقفلی طبق نظر کارشناسی رسمی منتخب شهرداری دریافت می‌گردد.
    وی افزود: در ارزیابی کارشناسی نباید هیچ مبلغی تحت عنوان کسری پارکینگ منظور شود و از متقاضی، به جز 50% ارزش سرقفلی وجه دیگری دریافت نمی‌شود.
    همچنین در این جلسه مصوب شد زیربنای مشمول تراکم عوارض پذیره تجاری که طبق طرح های تفصیلی دارای ابلاغ اجرای قبل از تاریخ 22/8/1395 با کاربری تجاری باشند، طبق فرمولی محاسبه می‌شود که حداکثر ضریب آن معادل 180 خواهد بود.
    در ادامه جلسه 2 تبصره نیز الحاق شد که برمبنای آن چنانچه مودی تمام یا قسمتی از حقوق شهرداری از بابت درخواست های صدور مجوز های ساختمانی را در گذشته پرداخت نموده است، لیکن مجوزی صادر نشده، نسبت به محاسبه درصد پرداختی نقدی با درنظرگرفتن تخفیف پرداخت نقدی زمان پرداخت و تعرفه محاسباتی آن زمان اقدام نموده و نتیجه را به عنوان تسویه حساب همان درصد از کل تلقی نماید.
    این تبصره الحاقی با رای اکثریت اعضا همراه شد و 14 نفر از 17 نفر حاضر در جلسه به آن رای مثبت دادند.
    دومین تبصره الحاقی در این زمینه که به تصویب اعضا رسید به این شرح است که در درخواست های پروانه، درصورت تغییر طرح تفصیلی پس از پرداخت وجه یا پرداخت های قبل از سال 1389 صرفا مبلغ ریالی پرداخت شده با درنظر گرفتن نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی، به روز رسانی و از کل عوارض صدور پروانه کسر خواهد شد؛ گفتنی است در صورت انصراف مودیان صرفا به میزان مبلغ پرداختی مسترد خواهد گردید.

     

    تعداد بازدید: 285
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد