مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 411
    کد: 126426
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۱۹
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد :

    اختصاص تاکسی ویژه بانوان مشهدی

    تاسیس شرکتی مستقل با مدیریت بانوان و استفاده از بانوان راننده حق مسلم بانوان مشهدی است.
    اختصاص تاکسی ویژه بانوان مشهدی

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، فاطمه غیورعضو شورا در گفتگو با خبرنگار ما از طرح درخواست مجدد ایجاد تاکسی ویژه بانوان خبر داد .

    به گفته وی : مطابق با مصوبه  427  سال 1384 شورای عالی انقلاب فرهنگی ده وظیفه درحوزهگسترش فرهنگ حجاب وعفاف برای شهرداری ها تدوین شده است و ایجاد تاکسی ویژه بانوان یکی از آنها است. متاسفانه پس از گذشت حدود 11 سال این امکان برای بانوان مشهدی فراهم نشده است .

    غیور با اشاره به جمعیت 50 درصدی بانوان در مشهد اظهار کرد : این درخواست در شورای سوم وچهارم نیز مطرح شد و به صورت کتبی در کمیسیون حمل و نقل شورا ارائه شد ورایزنی هایی نیز با سازمان تاکسی رانی صورت گرفت اما متاسفانه با دادن  وعده های 6 ماهه و یکساله محقق شدن این وعده را به تاخیر افتاده است.
    غیور هدف از اجرای این طرح را فراهم سازی زمینه آسایش و اشتغال بانوان عنوان کرد و افزود: بسیاری از بانوان تمایل دارند برای تردد در سطح شهر و نیز سرویس مدارس کودکان از سرویس های با راننده خانم استفاده کنند زیرا احساس راحتی و آرامش خاطر بیشتری دارند .
    عضوشورای شهر با بیان اینکه در نتیجه پیگیرهای مجدانه در طی این سالها 40 دستگاه تاکسی بیسیم ویژه بانوان در زیر مجموعه یکی از تاکسی بیسیم های شهر ایجاد شد اما متاسفانه بانوان تاکسی ران نسبت به عدم برقراری عدالت در  تقسیم کار و سرویس دهی معترض بودند .
    غیور تاسیس شرکتی مستقل با مدیریت بانوان و استفاده از بانوان راننده را حق مسلم بانوان مشهدی دانست و افزود : علاوه به مصوبه شورای شهر مشهد در اسناد بالا دستی، شورای عالی انقلاب فرهنگی بر این موضوع تاکید شده است .
     
     
    خانی  
     
    تعداد بازدید: 411
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد