مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 190
    کد: 126122
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
    شورای شهر مشهد مقدس صادر کرد؛

    لمس خدمت در حاشیه شهر

    شورای شهر مشهد مقدس بیانیه‌ای را در ارتباط با حاشیه شهر صادر کرد.
    لمس خدمت در حاشیه شهر
    در این راستا اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد از ابتدای شورع به کار خود به موضوع حاشیه شهر به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های کاری،توجه ویژه ای داشتند به صورتی که راه اندازی کمیسیون ویژه رسیدگی به حاشیه شهرو مناطق کم برخوردار مشهد برای نخستین مرتبه در مشهد یکی از این اقدامات بود.
    به منظور رفع سریع محرومیت و تغییر چهره مناطق حاشیه شهر،اعضای شورای اسلامی شهر مشهد بودجه مناسبی برای این مناطق به تصویب رسانند تا بخشی از عقب ماندی های محلات حاشیه شهر نسبت به دیگر مناطق مشهد برطرف شود.
    آسفالت معابر خاکی،بهسازی پیاده روها، توجه به فضای سبز و احداث بوستان های محلی و توجه به سیما و منظر شهری در محلات حاشیه شهر از جمله اقداماتی بود که به سرعت در این مناطق به اجرا درآمد.
    این اقدامات با بررسی های بیشتر و اولویت بندی نیازهای مردم به سمت ایجاد زیرساخت های شهری پیش رفت به صورتی که با همکاری شرکت آب و فاضلاب،اجرای طرح فاضلاب خانگی در این مناطق آغاز شد تا مشکل رهاسازی فاضلاب در کوچه های این مناطق که موجب ایجاد مشکلات فراوان بهداشتی برای ساکنان شده بود برای همیشه رفع گردد.
    همچنین به دلیل تراکم بالای جمعیتی در محلات حاشیه شهر و نیاز به تامین وسیله حمل و نقلی مناسب برای تردد این افراد در شهر،تصمیم گرفته شد تا علاوه بر افزایش 16 خط اتوبوس و مینی بوس در این مناطق،خط دوم قطار شهری نیز با سرعت تکمیل و در اختیار ساکنان قرار گیرد به صورتی که مرحله نخست این خط بهمن 95 به بهره برداری رسید و هم اکنون در حال خدمت رسانی به مردم در این مناطق است.
    مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد در مناطق حاشیه شهر تنها به موضوعات عمرانی خلاصه نشد و گام های بلندی نیز در عرصه های فرهنگی و روزشی در این مناطق برداشته شد که برای همیشه ماندگار خواهد شد.
    یکی ازاین اقدامات ساخت سالن های ورزشی سرپوشیده برای ورزش و سرگرمی جوانان این مناطق بود به صورتی که در دوره فعالیت شورای چهارم شهر مشهد با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 20 مجموعه ورزشی ساخته و در اختیار مردم قرار گرفت.
    از سوی دیگر و به منظور رفع نیازهای معنوی و ایجاد مساجد محوری در حاشیه شهر، ساخت مساجد در این محلات نیز در دستور کار قرار گرفت به صورتی که تا کنون 48 مسجد با کمک مردم ساخته شده است.
    علاوه بر این تجهیز مساجد در این مناطق به وسایل ورزشی و کمک به کانون های فرهنگی مساجد،ساخت 5 حوزه علمیه،استقرار 80 مبلغ در مساجد حاشیه شهر و ساخت 5 فرهنگسرا نیز در این منطقه به انجام رسید.
    کمک به بهسازی کال کشف رود که به معظل بزرگی برای مشهد تبدیل شده بود،توسعه کمربند سبز در شمال مشهد که بخش عمده ای از آن در محلات حاشیه شهر قراردارد،بازگشایی معابر،ایجاد پل های عابر پیاده و ساخت چندین مجموعه ارائه ارزاق عمومی از جمله دیگر اقداماتی است که در این مناطق به انجام رسیده است.
    در پایان باید گفت اگرچه در این مدت تلاش زیادی برای آبادانی این منطقه به انجام رسید،اما حجم وسیع کمبود ها و عقب افتادگی ها در این مناطق بسیار گسترده بود که امید می رود مسیری که شورای چهارم آغاز گر آن بوده با قوت و حمایت دیگر سازمان ها و نهادهای متولی از جمله استانداری خراسان رضوی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران ادامه یابد.
     
    تعداد بازدید: 190
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد