مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 265
    کد: 124735
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد :

    اولویت تصمیمات اقتصادی شورای چهارم تکمیل پروژه های نیمه تمام بود.

    تعریف ساختارهای مستحکم اقتصادی درکلان شهرها به مستحکم سازی اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.
    اولویت تصمیمات اقتصادی شورای چهارم تکمیل پروژه های نیمه تمام بود.

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، سید عبدالکریم جوادی عضو شورا در گفتگو با خبرنگار ما ، استحکام بخشی به زیر ساخت های بنیادی اقتصاد کشور را در گرو تعریف، زیر ساخت های بنیادی مستحکم در کلان شهرها دانست و افزود : مقام معظم رهبری نیز ساماندهی به زیر ساختهای اقتصادی کشور و افزایش تولید داخلی را جزو مهمترین اموری عنوان کردند که می تواند رفاه اجتماعی را برای هموطنان به ارمغان آورده و ایران را در جایگاه منطقه ای و بین المللی مناسبی قرار دهد.
    جوادی مرتفع ساختن مشکلات سد راه اقتصاد را یکی از عوامل شکوفایی اقتصاد عنوان کرد و گفت: مسائلی مثل فساد، ساختارهای نامناسب، بروکراسی های درهم تنیده اداری و سایر موارد از جمله مشکلات پیش روی اقتصاد است .
    وی محکم سازی بدنه اقتصاد را عاملی در جهت گردش سرمایه و نهایتا افزایش تولید و افزایش سرانه اشتغال بیان نمود.
    عضوشورای شهر با اشاره به پیشرفت های اقتصادی که در سالهای گذشته در مشهد در حال شکل گیری بود گفت: کلان شهر مشهد بعد از پایتخت ، مدتی پیش در حال تبدیل شدن به مرکز اقتصادی کشور بود ولی متاسفانه بنابه دلایل پیش آمده و و کج سلیقگی ها این فرصت از دست رفت و پیشرفت اقتصادی که انتظارش را داشتیم متوقف شد و حتی امروز از آن هدف فاصله گرفته ایم .
    جوادی آسیب های بوجود آمده به سبب توقف، در پیشرفت اقتصادی مشهد را قابل لمس دانست و خاطر نشان ساخت : مشکلات پیش آمده ساختارهای اقتصادی شهر را دگرگون کرد و تبعات آن در سطح شهر کاملا مشخص بود.
    عضو شورای شهر وضعیت فعلی اقتصاد کشور را نیز اینگونه ارزیابی کرد : در زمان تورم امنیت اقتصادی نبود لذا دولت مردان برای منضبط ساختن ساختارهای اقتصادی ، شفاف سازی را سر لوحه کار خود قرار دادند که منجر به رکود اقتصادی شد. علم اقتصاد آسیب های رکود را فراتر از تورم می داند زیرا آسیبهای رکود پنهانی است و فساد پرور است .
    جوادی تصمیم گیری و سیاست گذاری مناسب مدیران شهری را عاملی درکاهش اثرات آسیبها و مشکلات اقتصادی بوجود آمده عنوان کرد و افزود: با شناسایی درآمدها و منابع نقدی متعلق به شهر وهدایت آنها درمسیر توسعه ، تولید را افزایش داده و فرصت های شغلی بیشتری ایجاد می شود. همه تصمیم گیری های مرتبط با منابع و درآمدهای نقدی شهری ،به دامنه اقتصاد وابسته است و باعث مقاوم کردن پایه های اقتصاد خواهد شد .
    عضو شورای شهر مشهد با تاکید بر ایجاد امنیت در اقتصاد مشهد خاطر نشان ساخت: اقتصاد با ناامنی میانه خوبی ندارد زیرا ناامنی در اقتصاد به مثابه زلزله است که بسترهای سرمایه گذاری را ویران می کند .
    جوادی جلب و جذب سرمایه گذاران در شهر را به پهن شدن سفره پر نعمتی تشبیه کرد که از حاشیه آن تولیدات افزایش خواهد یافت ، اشتغالزایی برای جوانان ایجاد خواهد شد و سرمایه گذاران نیز منفعت خود را کسب خواهند نمود .
    عضو شورای شهر واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی را بهره مندی شهر از توانمندی های بخش خصوصی اظهار کرد که به مقاوم سازی اقتصاد شهر نیز کمک خواهد کرد .
    وی اولویت تصمیمات و سیاست گذاری های شورای چهارم را متمرکز بر اتمام پروژه هایی که نا تمام مانده بود بیان داشت و تصریح کرد : در حد بضاعت وتوان خود با جذب منابع توانستیم برخی را پروژه های به گل نشسته شهرداری را سر و سامان دهیم .

    عزت خانی
     

     

    تعداد بازدید: 265
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد