مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 106
    کد: 124698
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

    اولین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری در مشهد برگزار می شود

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: هرگاه شهرکوچکی با رشد جمعیت و امکانات مواجه شد خلاقیت و نوآوری نیز در آنجا مشاهده می شود زیرا گروه های جمعیتی همواره به رشد و تعالی شهر می اندیشند.
    اولین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری در مشهد برگزار می شود

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمد کمال سرویها امروز صبح در نشست خبری کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری در سالن جلسات تالار شهر مشهد اظهار داشت: متاسفانه 30 سال از انقلاب می گذرد اما همواره مدیران و نخبگان فاصله بسیاری با یکدیگر دارند.

    وی با بیان اینکه برای برگزاری این کنفرانس حدود هشت ماه فعالیت مستمر صورت گرفته است گفت: یکی از مهم ترین برنامه های این کنفرانس برگزاری کارگاه آموزشی با همکاری متروپلیس است.

    رئیس کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت شهری افزود: شورای شهر و شهرداری باید برای نزدیک شدن تفکر علمی و تولید علم با بهره گیری از مدیران و نخبگان تلاش کنند.

    سرویها خاطرنشان کرد: پس از انقلاب حدود 70 درصد جامعه ما روستانشین و در شهرهای کوچک ساکن بودند اما با گذشت سه دهه دقیقا این توزیع جمعیت تفاوت پیدا کرد و ما شاهد هستیم که 70 درصد جمعیت کشور در 8 کلانشهر جمع شده است

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه رفتارهای مدیران و مردم در شهرها دارای پیامدهایی بسیار تاثیر گذار است گفت: مدیران و مردم باید توجه بسیاری به تعاملات در شهرهای بزرگ و اجتماعی داشته باشند تا بتوانند مدیریت شهری مطلوبی را ایجاد کنند.

    وی با اشاره به ایجاد کلانشهرها در کشور گفت: هرگاه شهرکوچکی با رشد جمعیت و امکانات مواجه شد خلاقیت و نوآوری نیز در آنجا مشاهده می شود زیرا گروه های جمعیتی همواره به رشد و تعالی شهر می اندیشند.

    رئیس کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت شهری تاکید کرد: نمی توانیم بدون یک چشم انداز و برنامه ریزی شاهد باشیم که توسعه شهری با پیشرفت، کسب و کار با رونق و فرهنگ توسعه یاد بنابراین مدیران باید برنامه ریزی دقیقی در این باره داشته باشند.

    سرویها با اشاره به اهداف مهم از برگزاری این کنفرانس گفت: تضارب آرا بین صاحب نظران و نخبگان شهری از مهم ترین اهداف ما در برگزاری کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری است.

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اندیشه های مختلف در ذهن نخبگان شهری کشورهای مختلف می تواند به رشد و پیشرفت تمامی کشور های به دنبال پیشرفت کمک کند بنابراین ما نیز به دنبال این هستیم تا با بهره گیری از تجربیات و دانش صاحب نظران کشورهای دیگر ایده های انها را به صورت مولفه های اسلامی در شهر مشهد اجرا کنیم.

    وی بیان داشت: 235 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شد که از این میزان 139 مقاله مورد تائید قرار گرفت؛ امید داریم تا پیامدهای مطرح شده در مقالات را با بررسی و تحلیل آزموان و خطای آن در کشورهای ارائه دهنده مقالات به صورت بومی در کشور عملیاتی کنیم.

    رئیس کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت شهری گفت: اولین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری در تاریخ 5 و 6 اردیبهشت ماه 96 در تالار اجتماعات علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد توسط شورای اسلامی شهر مشهد ، دانشگاه فردوسی و مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد با حمایت دستگاه ها و سازمان های دیگر در مشهد برگزار خواهد شد.

    سرویها عنوان کرد: حضور نمایندگانی از کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان، کشورهای عضو خاورمیانه، شرق آسیا، شهرهای منتخب قاره آفریقا و شرق اروپا وجهه بین المللی این کنفرانس را محرز کرده است.

    انتهای پیام///

    مرتضی یگانه

     

    تعداد بازدید: 106
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد