مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 146
    کد: 123977
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
    یکصد و هفتادمین جلسه علنی شورای شهر مشهد:

    بررسی بیشتر وضعیت زمین های حاشیه شهر طی هفته های اینده/کمک به زلزله زدگان به کمیسیون ها فرستاده شد

    یکصد و هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد امروز در تالار شورا ساختمان تالار شهر مشهد برگزار شد.
    بررسی بیشتر وضعیت زمین های حاشیه شهر طی هفته های اینده/کمک به زلزله زدگان به کمیسیون ها فرستاده شد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، یکصد و هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد امروز در تالار شورا ساختمان تالار شهر مشهد برگزار شد.

    در ابتدای این جلسه رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد یک ساله این مرکز پرداخت.

    لایحه تصویب دفترچه ارزش معاملاتی ساختمان(k) در محدوده منطقه ثامن به عنوان دومین دستور کار در صحن علنی شورای شهر مطرح شد.

    در ماده واحده این لایحه آمده است که در راستای اجرای تبصره 11 ماده 100 قانون شهرداری و به منظور نظارت و کنترل تخلفات ساختمانی، دفترچه ارزش معاملاتی ساختمان در محدوده منطقه ثامن به شرح پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر به عنوان متمم دفترچه مصوبه شماره ش/4/95/12211 مورخ 7/7/95 مورد تصویب قرار گرفت.

    تبصره1- شهرداری مشهد مقدس مکلف است نسبت به برداشت، ثبت کامل و تثبت اطلاعات ساخت و سازهای انجام شده در محدوده مذکور تا انتهای سال 95 اقدام نماید.

    تبصره2- شهرداری مشهد مقدس مکلف است از ابتدای سال 96 نسبت به ارسال تخلفات ساختمانی محدوده منطقه ثامن به کمیسیون ماده100 براساس مفاد این دفترچه اقدام نماید.

    تبصره3- شهرداری مشهد مقدس می بایست قبل از اجرای این مصوبه، نسبت به اطلاع رسانی لازم به شهروندان اقدام نماید.

    "آیین نامه ارزیابی کیفی و فنی تامین کنندگان" به عنوان سومین دستور کار در صحن علنی شورای شهر مطرح شد.

    در نهایت بررسی این لایحه آیین نامه تائید صلاحیت، توانسجی فنی و ارجاع کار به تامین کنندگان به شرح پیوست مورد تصویب قرار گرفت.

    لایحه تعین و تکلیف زمین های واقع در محدوده حاشیه شهر به عنوان چهارمین دستور کار در صحن علنی شورای شهر مطرح شد اما تعین و تکلیف ان با نظر اعضای شورای شهر به جلسه بعد موکول شد.

    در جریان بررسی لوایح یک طرح دو فوریتی از سوی شهرداری برای کمک 30 میلیارد ریالی به مناطق زلزله زده شده به شورای شهر ارائه شد.

    سید صولت مرتضوی در این باره اظهار داشت: بخشی از مردم در شرایط کنونی قادر به دریافت وام و جور کردن ضامن نیستند؛ کار کمک به زلزله زدگان باید به صورت اورژانسی صورت بگیرد.

    وی افزود: حدود 1 هزار و 500 واحد مسکونی در این زمین لرزه اسیب دیده و تخریب شده است بنابراین ما نیز باید به میزان توانایی خود به آنها کمک کنیم.

    برزو دبیریان عضو شورای اسلامی شهر مشهد در این باره گفت: اگر این اتفاق صورت بگیرد بسیاری می گویند که به دنبال اثرتبلیغاتی بوده اند بنابراین باید صبر کرد تا ستاد بازسازی تشکیل شود و ما کمک خود را با به انها بدهیم.

    نخعی راد عضو دیگر شورای شهر به عنوان موافق دوفوریت این لایحه اظهار داشت: عده ای در چندین کیلومتر انطرف تر خانه هایشان خراب شده پس نباید بگوییم که برای ساخت انها عجله ای وجود ندارد.

    عضو شورای شهر مشهد افزود: شهرداری مشهد طبق قانون در این راستا وظیفه ای بر عهده ندارند اما انسان هستیم و روحیه انقلابی داریم پس باید به تکلیف انقلابی خود عمل کنیم.

    وی تصریح کرد: زمانی که یک خّیِر نیز به کاری نیک مشغول می شود برخی از اطراف می گویند این کار برای ریا است اما ایا ان فرد باید دست از کار خوبش بکشد؛ باید کمک کنیم تا به وظیفه خود عمل کرده باشیم بعدش هم بگذارید بگویند انتخاباتی بود.

    محمد کمال سرویها رئیس شورای اسلامی شهر مشهد به عنوان موافق این لایحه گفت: این دو فوریت بسیار مورد نیاز است؛ باید با کمک های خودمان ان مردم را بفهمانیم که تنها نیستند و بسیاری از مردم استان به فکرشان هستند.

    وی افزود: در زمان زلزله ها کشورهای دیگر نیز به کمک یکدیگر می شتابند در حال حاضر که شهرهای زلزله زده تنها چند کیلومتر با ما فاصله دارند.

    در متن این لایحه آمده بود که شهرداری مشهد مقدس در راستای وظایف و رسالت های انسان دوستانه خود و به منظور تسریع در بازسازی مناطق اسیب دیده و بازگرداندن وضعیت عادی سکونت و زندگی به آن در نظر دارد مبلغی را به شرح متن لایجه کمک نماید.

    در متن لایحه با قید دوفوریت آمده است که به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می شود به منظور تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده ناشی از وقواع زلزله اخیر و بازگرداندن وضعیت عادی سکونت و زندگی در ان به مبلغ 30 میلیارد ریال از سرجمع اعتبارات بودجه سال 96 شهرداری مشهد کمک نماید.

    در نهایت با رای اعضای شورای شهر بنا شد تا این لایحه به عنوان یک لایحه یک فوریتی برای بررسی بیشتر به کمیسیون های مربوطه در شورای شهر ارجاع شود.

    انتهای پیام///

    مرتضی یگانه

     

    تعداد بازدید: 146
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد