مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 151
    کد: 123957
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در نطق پیش از دستور:

    سازمان بازرسی به موضوع حق و حقوق مردم در منطقه ثامن ورود کند/ 600 میلیارد بدهکاری شهرداری از پروژه های منطقه ثامن

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با بدهی موجود در پروژه های منطقه ثامن می شود چند سال حمل و نقل شهر مشهد را رایگان کرد.
    سازمان بازرسی به موضوع حق و حقوق مردم در منطقه ثامن ورود کند/ 600 میلیارد بدهکاری شهرداری از پروژه های منطقه ثامن

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، حسن قدیری طرقی در پیش از یکصد و هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در نطق پیش از دستور اظهار داشت: در منطق علوی سهل انگاری در اخذ حقوق بیت المال از سوی حاکمیت از سودجویان تعلل پذیر نیست

    وی خاطرنشان کرد: کسانی هستند که از قبل در شهرداری سمت هایی داشتند و در این مدت نیز با استفاده از سمت گذشته خود دست به کارهایی زده و نهایت استفاده را انجام داده اند.

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: هم اکنون برخی افراد هستند که همکاری هایی در غالب پروژه های مشارکتی با شهرداری داشته اند و باید چند ده میلیارد تومان بابت بدهی خود به شهرداری بپردازند اما به سبب برخی غفلت ها این پول ها دریافت نمی شود.

    قدیری طرقی عنوان کرد: در حال حاضر در برخی از مناطق شهرداری چند جدول در جیب دارد و در هر خانه و یا مغازه بدهکار که می رسد قرار می دهد؛ این کار بسیار خوب است که به فکر دریافت بدهی شهرداری باشیم اما ای کاش ابتدا از بدهکاران بزرگ این کار را شروع می کردیم.

    وی ادامه داد: حدود هفت ماه قبل این موضوع را در خصوص منطقه ثامن مطرح کردم و از آنها خواستم تا گزارشی را به بنده و شورای شهر ارائه دهند اما تا به امروز این اتفاق صورت نگرفته است اواخر بهمن ماه نیز شهردار منطقه گفت که تا یک هفته دیگر گزارشی در این باره ارائه می دهد اما بازهم چیزی به دست ما نرسیده است.

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مزه برخی از این بدهی ها در گلوی بدهکاران شیرین به نظر می رسد گفت: برخی بدهی پروژه های منطقه ثامن را 600 میلیارد تومان تخمین می زنند و این بدهی یعنی می توان به مدت چند سال حمل و نقل عمومی در شهر مشهد را رایگان اعلام کرد و یا اینکه 25 تقاطع غیرهمسطح در شهر ساخت.

    قدیری طرقی با اشاره به پروژه های بدهکار در منطقه ثامن گفت: بدهی های سنگینی به شهرداری مشهد در این منطقه وجود دارد اما یا اقای شهردار اطلاع ندارند و یا اگر می دانند تاکنون اقدامی انجام نداده اند.

    وی خاطرنشان کرد: پروژه کوکب، نیکان، یادگار یک با مشارکت بانک ملت، یادگار دو، نسترن 2، بینالود، رشد از جمله پروژه هایی هستند که بدهی هایی به شهرداری مشهد دارند.

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در حال حاضر پروژه ایمان با مشارکت نظام پرستاری 30 میلیارد تومان و پروژه بهار با مشارکت آستان قدس با بدهی 100 میلیارد تومان بزرگترین بدهکاران شهرداری مشهد هستند.

    قدیری طرقی تصریح کرد: یک سری افراد در منطقه ثامن به نام بدبخت و بیچارگان وجود دارد، همان هایی که یک زمانی شهرداری با قدرت و زور خانه ها و زمین هایشان را گرفت و پس از ان آنها مجبور شدند سند هارا به زور به نام شهرداری بزنند تا شهرداری زمین ها را به سرمایه گذاران واگذار کند تا انها لذت ساخت و ساز و سودشان را ببرند.

    وی تاکید کرد: از سازمان بازرسی درخواست داریم تا به این موضوع وارد شود و سریع تر حق و حقوقات مردم این شهر را از این پروژه ها بگیرند

    انتهای پیام///

    مرتضی یگانه

    تعداد بازدید: 151
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد