مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 169
    کد: 122564
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
    عضوشورای اسلامی شهر مشهد مقدس :

    مساجد فاقد سند، می توانند از تسهیلات شهرداری استفاده نمایند

    اختصاص تسهیلات حمایت از مساجد در بودجه سال 96 شهرداری
    مساجد فاقد سند، می توانند از تسهیلات شهرداری استفاده نمایند

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ، حسن قدیری طرقی عضو شورا در گفتگو با خبرنگار ما از برداشتن موانع اهداء تسهیلات به مساجد فاقد سند در حاشیه شهر سخن گفت .
    به گفته قدیری در بودجه سالهای 94 و95 و96 تسهیلاتی برای کمک به تجدید بنا ، بهسازی و یا ساخت مساجد جدید اختصاص یافته است، و اگر مسجدی خواستار احداث مرکز فرهنگی د رمجاورت مسجد و یا داخل مسجد باشد از همین بودجه استفاده می نماید .
    عضو شورا گفت: اکثر مساجد حاشیه شهر فاقد سند هستند و با توجه به الزام کمیته امور مساجد مبنی بر داشتن سند برای استفاده از تسهیلات شهرداری ، این نوع از مساجد نمی توانند از تسهیلات استفاده کنند و پروسه دریافت سند برای مساجد بسیار زمان بر است و حدود دو سال به طول می انجامد و گاها برخی ازمساجد هم موفق به گرفتن سند نخواهند شد .
    قدیری با اشاره به مشکلات مذکور خاطر نشان کرد : شورای شهر برای رفع این مشکل تصویب کرد مساجدی که فاقد سند هستند و صرفا زیر نظر اداره اوقاف می باشند برای انجام هرگونه مرمت ، تجدید بنا ، بهسازی و یا احداث مسجد و دریافت تسهیلات نیاز به گرفتن سند ندارند.
    عضو شورا تاکید کرد مساجد برای ساخت و ساز باید پروانه دریافت کنند و شهرداری های مناطق ملزم به صدور پروانه احداث بنا درمدت یک هفته شده اند .
    قدیری خاطرنشان کرد : در مکانهایی که مسجد جدید احداث می شود، ابتدا تاییدیه کمیته امور مساجد باید دریافت شود و سپس هیات امنا مساجد باید زیر مجموعه اداره اوقاف قرارگیرند .


    عزت خانی

    تعداد بازدید: 169
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد