مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 529
    کد: 122506
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۷
    پس از برگزاری چند جلسه علنی

    بودجه سال 96 شهرداری به تصویب رسید

    اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برسی بودجه سال 96 شهرداری این شهر را با پایان رساندند.
    بودجه 96
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد،در یکصد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که بعداظهر پنجشنبه در تالارشهر برگزار شد ادامه بودجه سال 96برسی شد.
    در همین رابطه اعضا برسی بودجه عمرانی را در دستور کار قرار دادند که پیشنهادهای کمیته های نظارتی رد و مقرر شد  پیشنهادها در کمیسیون های تخصصی برسی و به کمیسیون تلفیق ارسال شود.
    در ادامه برسی سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در دستور کار قرار گرفت که مقرر شد درآمدهای حاصل از بهای خدمات این سازمان 10 درصد افزایش یابد.
    برسی بودجه سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد دیگر دستور کار جلسه علنی بود که مقرر شد درآمدحاصل از اجاره غرفه های تجاری به میزان 20 درصد نسبت به سال 95 افزایش یابد.
    فیاضی در همین رابطه گفت: درآمد حاصل از اجاره غرفه های تجاری پایانه به دلیل رکود محقق نشده و این افزایش صحیح نیست.
    حسینی،مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد در این رابطه گفت: ما مشکل بودجه داریم و از 10 میلیارد بودجه تنها توانستیم 2 میلیارد در بخش تعمیر و نگهداری هزینه کنیم.
    در ادامه بودجه سازمان حمل و نقل باردرون شهری در دستور کار قرار گرفت که به تصویب رسید.
    بهای خدمات تاکسی
    برسی بودجه سازمان تاکسی رانی مورد برسی قرار گرفت که مدیرعامل این سازمان گفت: نباید بودجه لازم را به افزایش بهای خدمات گره بزنیم.
    قدیری طرقی در این رابطه گفت: اگر قرار است تعرفه تاکسی ران بالا برود باید نرخ کرایه نیز افزایش یابد.
    در پایان مقرر شد افزایش تعرفه بهای خدمات تاکسی رانی پس از تصویب نرخ کرایه تاکسی در سال 96 توسط شورا قابل اجرا بوده و کسری منابع از محل صرفه جویی و مابقی از محل یارانه شهرداری قابل جبران خواهد بود.
    برسی بودجه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه جلسه علنی مصوب شد.
    در ادامه جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد برسی بودجه سازمان قطارشهری در دستور کار قرار گرفت که دیمه کار در این رابطه گفت: نباید به کارمندان یک سازمان خاص پرداخت های خارج از ضابطه با هر عنوانی داشته باشیم.
    ذاکرالحسینی نیز بیان کرد: حقوق بر اساس پست و سابقه و تجربه است و در قطارشهری بهترین مدل برون سپاری انجام شده و ساختار قطارشهری درست چیده شده و تعداد نیروها نیز محدود است و تنها یک دهم درصد پول مدیریت نسبت به بودجه پرداخت می کنیم.
    سهیلی نیز خاطرنشان کرد: در قطارشهری 25 نیرو داریم که یک هزار و 500 میلیارد تومان بودجه را مدیریت می کنند و برخی از آنها دو پست دارند و در دوشیفت کارمی کنند که عدالت ایجاد می کند پرداخت ها مناسب باشد.
    عدم افزایش بلیت قطار شهری تا خرداد
    در ادامه جلسه علنی برسی بودجه شرکت بهره برداری قطارشهری در دستور کار قرار گرفت که قدیری طرقی اظهارکرد: دولت هیچ یارانه ای بابت بلیت اتوبوس در سال جاری نداده و نباید ارائه خدمات را به کمک دولت گره بزنیم.
    وی تاکید کرد: افزایش 50 تومانی بلیت فشاری روی مردم نمی آورد.
    اخلاقی در ادامه تاکید کرد: افزایش بلیت قطارشهری در خردادماه به مردم نشان می دهد که دولت به تعهدات خود عمل نمی کند.
    سهیلی نیز خاطرنشان کرد: بنای افزایش قیمت بلیت قطارشهری را تا خرداد نداریم و آن زمان شهرداری پیشنهاد خود را در این رابطه به شورا ارائه نماید.
    در ادامه قدیری پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل در خصوص افزایش 20 درصدی در بخش نگهداری و تعمیر اختصاص یابد که به تصویب اعضا رسید.
    در ادامه جلسه علنی بودجه سازمان اتوبوس رانی به تصویب رسید.
    افزایش 4 میلیارد بودجه سازمان فرهنگی
    حجت الاسلام فاطمی در ادامه جلسه علنی پیشنهاد افزایش 4 میلیارد تومان به بودجه سازمان فرهنگی در دستور کار قرار گرفت که اعضا با آن مخالفت کردند.
    برسی جواب فرمانداری در خصوص مخالفت با هبه به منظور ارائه خدمات شهرداری در منطقه زینبیه دمشق در دستور کار قرار گرفت که اعضا بر مصوبه خود تاکید کردند.
    دیمه نیز با اشاره به افزایش عوارض فیش های نوسازی اشاره کرد و گفت: مخالفت فرمانداری با این موضوع به حق بوده و باید به فکر مردم که صدایشان به گوش برخی نمی رود باشیم.
    سهیلی در این رابطه اظهارکرد: اصلاح دفترچه محاسباتی به نفع مردم بود و ما عوارض جدیدی وضع نکردیم و ما می خواستیم افزایش ها را به نرخ تورم محدود کنیم.
    نامگذاری معابر جدید
    برسی لایحه شهرداری مشهد در خصوص نامگذاری یا تغییر نام چند معبر در دستور کار قرار گرفت که اعضا با تغییر نام خیابان سرخس به نام شهدای فاطمیون و حدفاصل خیابان سرخس و گلریز به نام شهدای زینبیون در دستو کار قرار گرفت که اعضا با آن موافقت کردند.
    همچنین در ادامه جلسه اعضا با ساخت تصفیه خانه های محلی در مشهد موافقت کردند.
    نظام جامع درآمدهای مشهد
    برسی طرح نظام جامع درآمدی مشهد دیگر دستور کار جلسه علنی بود که سهیلی در این رابطه گفت: دولت 20 سال است که باید نظام درآمدهای پایدار شهرداری ها را تدوین نماید که این کار را نکرد و طبق مصوبه مجلس شوراها می توانند به این موضوع ورود یابند.
    وی گفت: نمی خواهیم درآمدهای شهرداری راافزایش دهیم بلکه می خواهیم درآمدهای ناسالم را با سالم عوض نماییم.
    دیمه کار در این رابطه تصریح کرد: لایحه ای در دقیقه 90 سال 95 آورده شده که جای سوال دارد و اگر اعضا این لایحه با پیوست های عظیمش را خوانده اند رای دهند و الا شورای بعدی را با لایحه ای صرفا مطالعاتی مواجه نکنیم.
    وی گفت: این طرح چکیده تمام لوایحی و طرح هایی است که شورا به آن رای نداده یا فرمانداری با آن مخالفت کرده است.
    هراتی در این رابطه تصریح کرد: باید از این فرصت که در برنامه پنجم توسعه دیده شده استفاده کنیم و همواره ما دغدغه درآمد پایدار داشتیم که حالا زمان رفع آن است.
    در پایان به دلیل عدم حد نصاب اعضا،جلسه ختم گردید.
    تعداد بازدید: 529
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد