مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 172
    کد: 122501
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۶
    رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا :

    نصب بلوکه های سیمانی در حاشیه شهر از ساخت و سازهای بی ضابطه جلوگیری خواهد کرد

    مالکان زمین های حاشیه شهر بعد از توافق با شهرداری و دریافت نقشه اجرایی نسبت به فروش و ساخت زمین ها اقدام نمایند .
    نصب بلوکه های سیمانی در حاشیه شهر از ساخت و سازهای بی ضابطه جلوگیری خواهد کرد

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ، غلامحسین صاحبی رئیس کمیسیون خدمات شهری  در گفتگو با خبرنگار ما از نصب بلوکه های سیمانی در محدوده شهر، جهت جلوگیری از ساخت و ساز های فاقد مجوز سخن گفت .

    صاحبی با اشاره به نصب ستونهایی تحت عنوان محدوده شهر در حدفاصل محدوده و حریم گفت : این ستونها فقط نشانگر محدوده شهر هستند و مانعی برای جلوگیری از قطعه بندی زمین های محدوده شهر نیستند و نقش تاثیر گذاری ، جهت اطلاع رسانی مبنی بر عدم خرید اینگونه از زمین ها توسط مردم را ایفا نمی کنند، اما در مکان هایی که  تابلو های جزئی  در برخی از نقاط نصب شده است و یا شهرداری نسبت به نصب بلوکه  اقدام نموده است قطعه بندی و فروش زمین انجام نشده است .
     عضو شورا پهنه حاشیه شهر را 20 کیلومتر عنوان کرد و افزود: 20 کیلومتر خط مرز بین بافت پر و بافت خالی حاشیه شهر است، که با توجه به وسعت حاشیه شهر پیشنهاد دادم با نصب بلوکه های سیمانی (با قید ممنوعیت خرید زمین ها بدون استعلام از شهرداری ) در فواصل معین و در مکانهایی که فاقد تابلو و یا بلوکه سیمانی هستند مردم نسبت به  خرید اینگونه از زمین ها بدون استعلام از شهرداری اقدام ننمایند . این پیشنهاد در صحن علنی شورا مورد تصویب اعضا قرار گرفت و بزودی اجرایی خواهد شد . در خصوص این نوع از زمین ها ابتدا مالک باید توافقات لازم را داشته باشد ، سپس نقشه اجرایی زمین ها طراحی شود تا زمین برای معامله و خرید و فروش آماده شود .
    صاحبی با تاکید بر تعیین و تکلیف 500 متر بعد از بافت پر شهر خاطر نشان ساخت : با توجه به آنکه در سالهای اخیر مالکان بدون نظر شهرداری زمین هایی را قطعه بندی و فروخته اند ، لذا به منظور جلب همکاری مالکان  پیشنهاد شد در بازه زمانی معین و با درنظر گرفتن 30درصد تخفیف ، مالکان را جهت همکاری با شهرداری تشویق کنیم . زیرا اگر برای این قسمت از شهر نقشه اجرایی پیش بینی نشود و شهرداری  مدیریت زمین های محدوده شهر را در دست نگیرد ، ساخت و سازهای بی ضابطه و قطعه بندی زمین ها همچنان ادامه خواهد یافت . در حال حاضر این پیشنهاد در کمیسیون مربوطه درحال بررسی می باشد .
     
     
     عزت خانی 
    تعداد بازدید: 172
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد