مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 390
    کد: 122272
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
    در یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد تصویب شد:

    بودجه فعالیت های عمرانی شهر مشهد در سال 96/ بودجه کمیسیون حمل و نقل مجدد به کمیسیون تلفیق رسید

    اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد برنامه فعالیت های عمرانی بخش های مختلف شهر را به تصویب رساندند.
    بودجه فعالیت های عمرانی شهر مشهد در سال 96/ بودجه کمیسیون حمل و نقل مجدد به کمیسیون تلفیق رسید

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر امروز صبح در ساختمان تالار شهر برگزار شد.

    بررسی بودجه برنامه زیباسازی شهری به عنوان اولین دستور در صحن علنی شورای شهر مطرح شد.

    حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری در این باره اظهار داشت: در سال گذشته بنا بود تا سازمانی در خصوص زیباسازی شهری شکل بگیرد اما در حال حاضر شاهد هستیم که 12 سازمان در زمینه زیباسازی شهری فعالیت دارند.

    وی افزود: در این بودجه توجهی به نورپردازی شهر به صورت کامل نشده است؛ زیرگذر بسیاری از پل ها هم اکنون به سبب نبود همین نورپردازی کامل استاندارد نیستند و مردم در این بخش مشکلاتی دارند.

    عضو شورای شهر ادامه داد: بودجه ای که هم اکنون در سال اخر شورای شهر به صورت انقباضی تدوین می شود در صورتی که این بودجه در سال پایانی می بایست افزایشی تدوین می شد تا تاثیرات خود را نشان دهد.

    مهدی ذاکرالحسینی عضو شورای اسلامی شهر مشهد به عنوان مخالف به پیشنهادات حجت الاسلام اخلاقی گفت:  در زمینه پیشنهاد دادن بودجه باید به کار تخصصی اعتقاد داشته باشیم و باید ببینیم که به موضوعات باید چه دیدی نگاه می کنیم.

    محمدرضا دیمه کار عضو شورای اسلامی شهر مشهد در این باره اظهار داشت: زمانی که بنده به موضوع زیباسازی اعتراضاتی کردم شاهد بودیم که یک مدیر از شهرداری برای پاسخگویی بنده به شورای شهر آمد و در برابر همه اعداد و ارقام غلطی را به ما ارائه کرد.

    محمدحسین جهانبخش عضو شورای اسلامی شهر مشهد در رابطه با این لایحه اظهار داشت: شورای چهارم به سبب اعتماد زیاد به دوستان در شهرداری که داشتیه و داریم ما را در شرایطی قرار داده اند که نتوانسته ایم یک میدان بسیار فاخر با المان های خاص را در شهر ایجاد کنیم.

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: اگر بخواهیم به صورت بدبینانه به این موضوع نگاه کنیم می توان گفت بسیاری ما را در شرایطی قرار دادند تا در این بخش هیچ کاری نکنیم.

    وی خاطرنشان کرد: در خصوص میدان های فاخر در شهر مشهد به میدان غواصان اشاره می کنند که در آن نیز کاری نشده و تنها یک عینک در ان قرار داده اند اما به صورت کلی شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام پس از گذشت چهار سال می بایست یک میدان بسیار فاخر همراه با المان های بسیار زیبا را در خود می دیدید.

    موسی شربت دار معاون برنامه ریزی شهردار در ادامه بررسی این لایحه اظهار داشت: پیشنهاداتی که هم اکنون به بودجه وارد می شود می تواند سبب ایجاد برخی ناهماهنگی ها شود.

    وی افزود: در خصوص برنامه ریزی ما برای تخصیص اعتبار به طرح های پیشنهادی مردم اعلام می دارم که از مجموع 2 هزار و 500 پروژه ای که از معاونت های مربوطه دریافت کرده ایم تنها توانستیم به 980 پروژه اعتبار تخصیص بدهیم.

    در نهایت اعضای شورای شهر با پیشنهادات حجت الاسلام اخلاقی در خصوص ایجاد تغیرات و افزایش بودجه در بخش مبادی ورودی شهر موافقت کردند.

    بررسی برنامه بافت های ناکارآمد شهری به بودجه 2 میلیارد و 400 میلیون تومان بدون هیچ تغیری به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

     

    برنامه حمل و نقل عمومی با بودجه پیشنهادی 4 هزار و 424 میلیارد و 386 میلیون ریالی به عنوان سومین دستور کار توسط اعضای شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.

    عامری فرد رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در ابتدای بررسی این طرح اظهار داشت: کمیسیون تلفیق زمانی را برای بررسی برنامه های حمل و نقل به کمیسیون ندادند.

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: دوستان باید اجازه بدهند تا کمیسیون در خصوص موارد مورد نیاز تغیرات را اعلام کنند تا کاستی های قبل برطرف شود.

    وی بیان داشت: اینکه می گویند بودجه حمل و نقل در سال 96 افزایش یافته درست نیست؛ در خصوص خط بی ارتی در سال جاری از محل فروش اتوبوس ها 60 میلیارد تومان بنا بود تا به این پروژه اختصاص یابد اما این بودجه به سال اینده انتقال یافت حال برخی تصور می کنند که بودجه ما در سال اینده افزایش یافته است.

    رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد:  اسناد موجود در کمیسیون تلفیق نشان می دهد که تمام پیشنهادات ما در سند ضمیمه است و در زمینه بررسی بند های بودجه حمل و نقل در وقت اختصاص داده شده به ما تنها یک بند مورد بررسی قرار گرفت و 24 بند دیگر بدون بررسی به صحن علنی آمد.

    محمد سهیلی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در این باره اظهار داشت: در خصوص اتوبوسرانی و مینی بوس رانی ما نمی توانیم ما نمی توانیم از منابع دگر برداریم و برروی حمل و نقل بگذاری زیرا در حال حاضر نیز بودجه قطار شهری نیمی از بودجه ما را اشغال کرده است

    در پایان بررسی این لایحه عامری فرد رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر پیشنهادی را مبنی بر افزایش دوبرابری بودجه تجهیز و تعمیرات اساسی پایانه اتوبوسرانی درون شهری از 400 میلیون به 800 میلیون تومان را ارائه کرد که مورد تصویب اعضای شورای شهر نرسید.

    در نهایت پس از بررسی بودجه بخش حمل و نقل به سبب نبود هماهنگی های لازم و اظهار نظرهای متفاوت توسط روسای کمیسیون های حمل و نقل و برنامه و بودجه بنا شد تا جلسه کمیسیون تلفیق ایجاد و مسائل مربوطه در آن مطرح شود.

    بررسی برنامه معابر شهری به عنوان چهارمین دستور کار در صحن علنی مطرح شد.

    در این بخش بودجه 3 هزار و 890 میلیارد ریالی برای شبکه معابر شهری در نظر گرفته شده است که از این میزان 3 هزار و 684 میلیارد ریال برای شبکه سواره رو، 197 میلیارد ریال برای شبکه پیاده رو و 7 میلیارد و 653 میلیارد ریال برای شبکه دوچرخه در نظر گرفته شده است.

    در جریان بررسی این لایحه پیشنهاد غلامحسین صاحبی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مبنی بر احداث پل در کنار بازار حافظ به منظور اتصال هفتاد و پنج متری صبوری به بولوار کارمندان و همچنین ساخت پل دوربرگردان صدمتری به مصلی مورد تصویب قرار گرفت.

    همچنین پیشنهاد خلیل موحد محصل عضو شورای شهر مبنی بر اینکه شهرداری علاوه بر اعتبارات منطقه یک مبلغ 1 میلیارد تومان دیگر را برای اصلاح پیاده رو های این منطقه و اعطای 2 میلیارد دیگر علاوه بر بودجه در نظر گرفته شده برای منطقه 9 در زمینه طراحی پارک میدان کوثر با رای اعضای شورای شهر برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق رفت.

    بودجه برنامه فضای سبز شهری به عنوان دستور بعد توسط اعضای شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.

    صاحبی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر در این باره اظهار داشت: در بودجه در نظر گرفته برای فضای سبز شهری در سال اینده شاهد هستیم که منطقه 9 با 45 سرانه فضای سبز با افزایش بودجه مواجه شده است اما مناطق2،3،4،5،6 و 7 شهر مشهد با وجود سرانه های فضای سبز 4 تا 6 متری با کاهش شدید بودجه مواجه بودیم.

    در ادامه حسن قدیری طرقی گفت: عقب ماندگی های حاشیه شهر بیشتر از تمامی وعده های مسئولین برای این بخش از شهر است؛وضعیت کنونی در حاشیه شهر اسفناک بوده و نمی توان بودجه فضای سبز ان را با 4 متر سرانه کاهش داد و به منطقه ای با 45 متر سرانه فضای سبز انتقال داد.

    در نهایت ضمن تصویب برنامه فضای سبز شهری اعضای شورای شهر با پیشنهاد غلامحسین صاحبی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مبنی بر تغیر بودجه فضای سبز مناطق 2تا 7 شهرداری مشهد در سال 96همانند سال 95 موافقت کردند.

     

    در ادامه این جلسه اعضای شورای شهر برنامه  پسماند شهری را با بودجه 20 میلیارد و 400 میلیون ریال، برنامه محیط زیست و بهداشت عمومی شهر با بودجه 75 میلیارد و 962میلیون ریال، برنامه مشاغل و مراکز خرید شهری را با بودجه 101 میلیارد ریال، برنامه تاسیسات شهری و هدایت آب های سطحی را با 419 میلیارد و 892 میلیون ریال، برنامه ایمنی شهری را با 94 میلیاردو 10 میلیون ریال و برنامه فردوس های شهری را بدون هیچ بودجه ای به تصویب رساندند.

    انتهای پیام///

     

     

    تعداد بازدید: 390
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد