مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 319
    کد: 122227
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد :

    تجمیع خدمات شهری در مشهد کارت

    تاکسی هایی که از تاکسی متر استفاده می کنند، امکان استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی را دارند .
    تجمیع خدمات شهری در مشهد کارت

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ، سید جلال فیاضی عضو شورا در گفتگو با خبرنگار ما از تجمیع خدمات شهروندی در قالب مشهد کارت سخن گفت .
    فیاضی با اشاره به رشد و توسعه فن آوری درکشور و ضرورت تجمیع کارتهایی که ارائه دهنده خدمات شهروندی هستند افزود: شورای چهارم توجه خود را بر روی تجمیع کارتهای ارائه دهنده خدمات شهروندی در شهر مشهد متمرکز نموده است، با پیاده سازی این طرح شهروندان می توانند با یک کارت از خدمات اتوبوسرانی ، تاکسی رانی ، مترو، دوچرخه، مراکز تاریخی ، فرهنگی ، تفریحی ، بوستان ها و حتی پرداخت عوارض نوسازی و عوارض شهری استفاده نمایند .
    وی ادامه داد : برهمین اساس لایحه سامانه تجمیع خدمات کارت شهروندی در شورای شهر تصویب شد ، تا مشهد کارت بتواند کلیه خدمات شهری را پاسخگو باشد .
    عضو شورا ، زمانبندی اجرای این طرح را پایان سه ماهه سوم سال 96 عنوان کرد و افزود: مطابق با برنامه تصویب شده همه خدمات در پایان سه ماهه سوم سال 96 بر روی مشهد کارت تجمیع خواهد شد و همه شهروندان از یک شناسه واحد برای استفاده از خدمات بهره خواهند برد و شهروندان از داشتن کارتهای متعدد بی نیاز خواهند شد. مزیت دیگر این طرح استفاده از تخفیفات است، به نحوی که در صورت ارائه تخفیف برای یکی از خدمات شهروندی، به صورت اتوماتیک کلیه شهروندان می توانند از آن بهره مند گردند.
    فیاضی در پاسخ به سوال تغییر نام کارت ها از من کارت به مشهد کارت و هزینه های ایجاد شده گفت : با تغییر نام کارتها از من کارت به مشهد کارت ، من کارتها از اعتبار ساقط نشده و تا مدامی که قابلیت استفاده را دارند دارای اعتبار هستند، لذا کارتهای جدیدی که صادر می شوند عنوان مشهد کارت بر روی آنها درج خواهد شد و کارت های سابق موسوم به من کارت ها در هنگام شارژ شدن در کیوسکها امکان نصب برچسب مشهد کارت را دارند و با این شیوه هزینه ای به شهرداری و مردم بابت تغییر نام تحمیل نخواهد شد .
    عضو شورا در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر هماهنگی با سایر شهرها برای استفاده از یک کارت واحد گفت : امکان استفاده از کارتی واحد در چند شهر وجود ندارد، زیرا شهرداری ها به لحاظ هزینه و درآمد مستقل از یکدیگر و حتی مستقل از دولت هستند و چون ذیحسابی شهرداری مشهد برای خدمات ارائه شده در شهر با ذیحسابی در شهر های دیگر متفاوت است امکان این کار وجود ندارد مگر آنکه دولت در ارتباط با خدمات شهروندی کارت واحدی را ارائه نماید .
    عضوشورا آماده سازی زیرساخت ها را برای اجرای این امر ضروری دانست و خاطر نشان ساخت : این طرح در تاکسی های شهر مشهد در آینده نزدیک استفاده خواهد شد و رانندگان تاکسی که از تاکسی متر استفاده می کنند، امکان استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی را دارند .
    فیاضی در خصوص دغدغه تاکسی داران برای هزینه نصب سامانه پرداخت برروی تاکسی های مشهد گفت : از دلایل تاخیر در اجرای این طرح هزینه های آن برای تاکسی داران است و برای حل این مشکل سازمان تاکسی رانی در حال مطالعه است که هزینه های حاصله را به حداقل کاهش داده و تسهیلاتی در پرداخت هزینه ها برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود و یا آنکه با درصدی از تراکنش، هزینه تهیه سیستم پرداخت الکترونیکی تسویه شود لذا استفاده از راهکارهای ارائه شده به نفع تاکسی داران است چرا که چالش پول خرد بین راننده و مسافر از بین رفته و فشار از روی رانندگان تاکسی برداشته می شود.

    عزت خانی
     
     

    تعداد بازدید: 319
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد