مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 281
    کد: 122137
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
    عضوشورای اسلامی شهر مشهد :

    عرضه محصولات تولید داخلی در فروشگاه های شهرداری

    هر 15 دقیقه یک کامیون حاوی لباس از مرز ترکیه وارد ایران می شود .
    عرضه محصولات تولید داخلی در فروشگاه های شهرداری

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی  شهر مشهد مقدس، انسیه غفوری شعرباف عضو شورا در گفتگو با خبرنگار ما از عرضه محصولات ایرانی در فروشگاه های شهرداری خبر داد .

    وی ادامه داد : با مصوبه شورای شهر مشهد با رویکرد حمایت از تولید کنندگان داخلی ، شهرداری مشهد در دو سال گذشته مکلف شده است، در فروشگاه های شهرداری صرفا محصولات تولید ایران را عرضه نماید، البته اقلامی که بر اساس طرح های مصوب تنظیم بازار الزاما باید از نوع کالاهای خارجی باشد از این قائده مستثنی هستند اما فروش سایر کالاهای خارجی تخلف محسوب می شود .
    عضو شورا، دلیل سپری شدن مدت زمان برای  اجرایی شدن این طرح را فروش موجودی قبلی محصولات خارجی فروشگاه ها عنوان کرد و افزود : با توجه به آنکه این فروشگاه ها به پیمانکاران واگذار شده است لذا به منظور جلوگیری از متضرر شدن آنها ، مدت زمانی طول کشید تا محصولات خارجی موجود در فروشگاه به فروش رسیده و محصولات ایرانی جایگزین آنها شوند .
     غفوری با اشاره به پیگیری های مجدانه شورا به منظور عملی شدن این طرح گفت : اگرچه که به لحاظ اجرایی، از این طرح رضایت کافی حاصل نشده است اما تا حد زیادی اهداف پیش بینی شده طرح محقق شده است .
    عضو شورا با برشمردن اهمیت روز بازار ها و شب بازارها در تامین مایحتاج مردم تصریح کرد: اصناف باید نظارت دقیقی بر اینگونه مراکز عرضه کالا داشته باشند ، اما متاسفانه به جهت موقت بودن اعضا تشکیل دهنده اتاق اصناف ، نظارت جدی بر این بازارها وجود ندارد و لذا امکان عرضه کالاهای قاچاق در اینگونه از بازارها وجود دارد.
    غفوری با ابراز تاسف از ورود کامیون های حاوی لباس از مرز ترکیه در هر 15 دقیقه به داخل کشور افزود : با کاهش تعرفه واردات که توسط دولت و با هدف کاهش کالای قاچاق مصوب شده است ، شاهد تبعات منفی این مصوبه نیز هستیم . با ورود کالاهایی نظیر لباس از مرز ترکیه آن هم به شکل انبوه ، تولیدکنندگان ایرانی به شدت آسیب می بینند و ورشکست شده و یا خواهند شد، از همین روی شورای شهر در حد اختیارات خود، با تصویب مصوبه ارائه محصولات ایرانی در فروشگاه های شهرداری  سعی در حمایت از تولید کنندگان داخلی داشته اند .
     
     عزت خانی 

     

    تعداد بازدید: 281
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد