مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 310
    کد: 119916
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
    دیمه کار در نطق پیش از دستور

    بارها به دلیل به کارگیری نیرو خارج از ضابطه تذکردادم

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در نطق پیش از دستور خود بر لزوم تسویه حساب نیروهای جذب شده خارج از ضابطه در شهرداری تاکید کرد.
    بارها به دلیل به کارگیری نیرو خارج از ضابطه تذکردادم

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدرضا دیمه‌‌کار در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای شهر با اشاره به نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر اظهارکرد:امیدواریم «نهج‌البلاغه» و «صحیفه سجادیه» در زندگی اجتماعی‌مان بیش‌از‌پیش نمود پیدا کند.
    وی افزود: در سال‌های گذشته، همواره تذکر داده‌ام که در امور استخدامی، باید ضوابط و مقررات را رعایت کنیم و حتی در جریان بررسی لایحه‌های بودجه‌های سال‌های٩٣و٩۴ پیشنهاد دادم با نیروهایی که از ابتدای دوره چهارم شورا خارج از ضوابط جذب شهرداری مشهد شده‌ بودند تسویه‌حساب شود.
    وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این پیشنهاد به نتیجه نرسید و  سال گذشته مقرر شد گزارشی در این رابطه تهیه شود که البته گزارش مذکور هم به دست ما نرسیده است.
    وی خاطرنشان کرد: من درباره برخی مصادیق استخدامی‌های خارج از ضابطه بارها تذکر داده و حتی در هیئت‌رئیسه شورا حضور یافته‌ام، اما متاسفانه نه ریاست شورا و نه هیئت‌رئیسه به این موضوع توجهی نکرده‌اند.
    دیمه‌کار با اشاره به تفسیر بندهایی از «نهج‌البلاغه»، گفت: امام علی(ع) خطاب به مالک اشتر می‌فرمایند درباره خودت، دوستان و خویشان خود رعایت انصاف را در قبال مردم و خدا داشته باش، به این معنی که به آن‌ها امتیاز ویژه نده، همان چیزی که دوستان فرنگی‌مآب به آن رانت‌خواری می‌گویند.
    عضو شورای شهر ادامه داد: امیرالمومنین(ع) در «نهج‌البلاغه» تاکید می‌کنند که باید با این فسادها مبارزه شود و تا این فسادها در مجموعه کارگزاران نظام وجود داشته باشد، پیشرفت ممکن نیست.
    وی خاطرنشان کرد: طبق تاکید حضرت علی(ع)، نباید به رفقا و کسانی که دوستشان می‌داریم امتیاز ویژه بدهیم، چراکه همه باید یکسان باشند.
    دیمه‌کار در ادامه گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سال٩٣ تنها ۶۴ و در سال٩۴ هم فقط ۶٢ درصد از بودجه نقدی شهرداری مشهد محقق شده است که این امر این ناشی از واقع‌بینانه نبودن برنامه‌هاست و از سوی دیگر، برای تحقق هدف دست‌نیافتنی، باید شاهد ارائه و تصویب لوایح و طرح‌هایی باشیم که جز فشار به مردم و کارگزاران مدیریت شهری، اثری ندارد.
    وی بیان کرد:وقتی احساس کارو فعالیت عمرانی در شهر وجود داشته باشد مردم نیز مشارکت خواهند کرد، درخوشبینانه ترین حالت50 درصد قبض های نوسازی پرداخت می شود؛ اگر مردم در کوچه و معابر ببینند که چاله های شهر کم شده، فضای سبزو حمل و نقل عمومی افزایش یافته است قطعا در پرداخت ها مشارکت خواهند کرد، تعدادی از شهروندان نیز تذکر داده اند که طی 2-3 سال اخیرقبض های عوارض و نو سازی توزیع مناسبی ندارد.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه سخنان خود از رسانه های مکتوب و خبرگزاری ها  به ویژه روزنامه خراسان به دلیل انعکاس اخبار شورا به صورت منصفانه و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد به دلیل برگزاری نمایشگاه مشهد دوست داشتنی تقدیر کرد و گفت: اگر به دنبال افزایش ماندگاری زائر در مشهد هستیم باید به این موضوعات توجه داشته باشیم.
     
     

    تعداد بازدید: 310
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد