مقام معظم رهبری : شوراها مظهر مشارکت مردمی و برای ایجاد تسهیل در زندگی مردم پدید آمده‌اند
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 189
    کد: 119800
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
    رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد در مراسم بهره‌برداری از مجموعه هزار تنی پذیرش و پردازش پسماند خبر داد:

    فعالیت 450 انبار ضایعات غیرمجاز در اطراف شهر مشهد

    باید در زمینه تفکیک زباله از مبدا فرهنگ‌سازی شود و این موضوع یکی از اولویت‌های شهرداری قرار بگیرد.
    فعالیت 450 انبار ضایعات غیرمجاز در اطراف شهر مشهد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر، به نقل از روابط عمومی شهرداری مشهد،غلامحسن صاحبی در مراسم بهره‌برداری از مجموعه هزار تنی پذیرش و پردازش پسماند در جاده میامی گفت: این مجموعه یکی از پروژه‌های ماندگار شهر مشهد محسوب می‌شود چرا که در گذشته از 1800 تن زباله‌ای که به طور متوسط روزانه از سطح شهر مشهد جمع‌آوری می‌شد، 1200 تن آن دفن می‌شد که این خود مخاطرات زیست محیطی زیادی را به همراه دارد.
    وی افزود: در حوزه فرهنگ شهروندی باید تلاش‌های زیادی شود و تا جایی که امکان دارد تولید زباله را کاهش دهیم.
    رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: به طور متوسط هر شهروند روزانه 600 تا 700 گرم زباله تولید می‌کند لذا باید با اصلاح الگوی مصرف این میزان کاهش پیدا کند.
    صاحبی گفت: در گام بعدی باید در زمینه تفکیک زباله از مبدا فرهنگ‌سازی شود و این موضوع یکی از اولویت‌های شهرداری قرار بگیرد.
    وی تصریح کرد: در حال حاضر برای جمع‌آوری، حمل و دفن هر کیلو زباله 70 تومان هزینه می‌شود که اگر تفکیک زباله از مبدا صورت بگیرد کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد.
    رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد نیز هر شهروند اگر در تفکیک زباله از مبدا مشارکت داشته باشد می‌تواند از تخفیفات قبوض نوسازی بهره‌مند شود.
    صاحبی تصریح کرد: همچنین باید در بین شهروندان فرهنگ‌سازی شود تا در مراجعه به مغازه‌ها از نایلون کمتری استفاده کنند و در این مسیر اگر هر شهروند مشهدی روزانه یک نایلون کمتر استفاده کند در روز 3 میلیون و 200 هزار نایلون صرفه‌جویی می‌شود.
    وی به وجود انبارهای ضایعات پراکنده در شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در اطراف شهر مشهد 450 انبار ضایعات غیرمجاز فعالیت دارد که نه تنها چهره شهر را زشت کرده بلکه مخاطرات زیست محیطی را برای شهر به همراه دارد.
    رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: با مصوبه شورای اسلامی شهر مقرر شده این انبارهای ضایعات در یک سایت مشخص خارج از شهر مشهد ساماندهی شود.

    انتهای پیام//

     

    تعداد بازدید: 189
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد