• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 62
   کد: 207869
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   در پی اتفاق تلخ و ناگوار اخیر در بندرعباس؛

   رئیس شورای شهر مشهد به حوزه نظارت بر ساخت‌وسازهای شهرداری هشدار داد

   رئیس شورای شهر مشهد در پی اتفاق تلخ و ناگواری که در شهر بندرعباس رخ داد، خطاب به حوزه نظارت بر ساخت‌وسازهای شهرداری و پلیس ساختمان گفت: به هیچ‌وجه نباید شاهد چنین اتفاقاتی در شهر مشهد باشیم و حفظ کرامت و شان و جایگاه انسانی شهروندان، توصیه جدی ما به شماست.
   رئیس شورای شهر مشهد به حوزه نظارت بر ساخت‌وسازهای شهرداری هشدار داد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری، در واکنش به اتفاق تلخ و ناگوار تخریب سرپناه یکی از هموطنان در بندرعباس، اظهارکرد: تاخیر وزارت مسکن و شهرسازی در تهیه طرح‌های مربوط به حریم شهرها، تکلیف قانونی شهرداری‌ها برای حفاظت و مراقبت از اراضی خارج از محدوده و جلوگیری از ساخت وسازهای بی‌رویه و ایجاد و گسترش حاشیه‌نشینی در شهرها، مهاجرت از روستا به شهرها و از سوی دیگر نیاز اقشار کم‌درآمد به مسکن، شرایط نابهنجاری را در حاشیه شهرها ایجاد کرده است.

   وی افزود: آنچه اخیرا در بندرعباس رخ داد، اتفاق تلخ و ناگواری است که موجب رنجش خاطر همگان شده است.

   حیدری همچنین گفت: به حوزه نظارت بر ساخت‌وسازهای شهرداری مشهد و پلیس ساختمان توصیه جدی می‌کنم و آن این است که به هیچ‌وجه نباید شاهد چنین اتفاقاتی در شهر مشهد باشیم.

   رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: جلوگیری از ساخت‌و‌سازهای بی‌رویه و گسترش حاشیه‌نشینی، تکلیف قانونی است ولی در انجام این تکلیف حتما باید پیش‌بینی‌ و تمهیدات لازم با کمک خیرین، نهادهای امدادی و دستگاه‌های مختلف برای خانواده‌هایی که شرایط خاص و بحرانی دارند، اندیشیده شود.

   وی با بیان اینکه مجریان قانون باید هماهنگی‌های مقتضی را با نهادهایی چون شورای تامین انجام دهند و پیوسته شان، حرمت، جایگاه و کرامت انسانی شهروندان را در مسیر اعمال قانون رعایت کنند و مدنظر داشته باشند، گفت: علاج واقعه را پیش از وقوع بایدانجام دادو از همان ابتدا مانع از شکل‌گیری حاشیه و ساخت‌وسازهای خلاف قانون و ضابطه شد، تا پس از شکل‌گیری مجبور به تخریب و آواره کردن شهروندان نشود.

   تعداد بازدید: 62
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2395    بازدید کنندگان دیروز: 3538    کل بازدید ها : 6,045,419
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد