• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 47
   کد: 207848
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد در حاشیه دومین کنفرانس ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری:

   پژوهش و مطالعه، یکی از مسیرهای به‌روز و اصلاح و بهینه‌کردن نیازهای شهرهاست

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد گفت: نیازهای روزمره شهر را بسته به شرایط باید به موقع تامین نمود درغیراینصورت در اداره امور شهر مشکل پیش خواهد آمد و یکی از مسیرهای به‌روز کردن، اصلاح و بهینه و مطلوب کردن این نیازها انجام مطالعات، پژوهش‌ها و تحقیقات مختلف است.
   پژوهش و مطالعه، یکی از مسیرهای به‌روز و اصلاح و بهینه‌کردن نیازهای شهرهاست

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدحسین ودیعی در حاشیه شرکت در نهمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری با بیان اینکه شهر موجود زنده‌ای است که نیازهای آن پیوسته باید تامین شود وگرنه دچار افسردگی، رکود، سکون و اخلال می‌شود، اظهارکرد: نیازهای روزمره شهر را بسته به شرایط باید به موقع تامین نمود درغیراینصورت در اداره امور شهر مشکل پیش خواهد آمد.

   وی در ادامه گفت: یکی از مسیرهای به‌روز کردن، اصلاح و بهینه و مطلوب کردن این نیازها انجام مطالعات، پژوهش‌ها و تحقیقات مختلف است که در همین راستا، هرساله محققین بسیاری در زمینه مسائل و مشکلات گوناگون شهری فعالیت‌‎های تحقیقی انجام می‌دهند تا پاسخی برای این نیازها بیابند و مسائل را حل کنند.

   ودیعی، برگزاری همایش‌ها را فرصت مناسبی برای پژوهشگران دانست تا با بهره‌گیری از این فضا، یافته‌های خود را با کارشناسان و دیگر محققان به اشتراک بگذارند و درخصوص هرکدام بحث و تبادل نظر کنند.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد همچنین خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، به واسطه بسترهای این چنینی، افراد متخصص و ذی‌نفعان می‌توانند در تعامل و همفکری با یکدیگر، راهبردها و مسیرهای برونرفت مختلف را از طریق اشتراک مساعی بدست بیاورند و کشف کنند.

   ودیعی به عنوان یکی از داوران و اساتید دانشگاهی که ارزیابی تعدادی از مقالات ارسالی به کنفرانس را عهده‌دار است، سطح کیفی تحقیقات ارسال شده را خوب دانست و گفت: موضوع مقاالات ارسالی از تنوع بالایی برخوردار بود و شامل مباحثی چون سرمایه‌گذاری در شهر، مسائل و مشکلات شهر در مدیریت بحران، زیست‌پذیری شهرها، تغییر اقلیم، توسعه پایدار شهری، درآمد پایدار شهری، اثرات اقتصادی ناشی از کرونا بر اقتصاد شهرها و ... می‌شوند.

   وی افزود: شیوع کرونا ممکن است موجب شده باشد که برخی از کارهای پژوهشی تکمیل نشده باشند ولی در عین حال نسخه‌های ارسالی منتخب از کیفیت بالایی برخوردار بودند و قاب تحسین هستند.

   تعداد بازدید: 47
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2546    بازدید کنندگان دیروز: 3538    کل بازدید ها : 6,045,570
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد