• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 59
   کد: 203897
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰

   خدمتی متفاوت در روزهای عاشورایی

   محرم امسال صحنه دلدادگی به سیدوسالار شهیدان عالم، رنگ و بویی متفاوت از همیشه به خود گرفت. اوج عشق‌بازی با حسین(ع) را می توان در همین تفاوت ها دید و معجزه قیام راستینش را می‌توان از حضور عاشقانی دریافت که با وجود تمامی مشکلات و محدودیت ها، برای اقامه عزایش سر از پا نمی‌شناسند.
   خدمتی متفاوت در روزهای عاشورایی

   امسال، هرچند کرونا نگذاشت که تاسوعا و عاشورای حسینی را همانند همیشه برگزار کنیم، اما حضور پرشور و شعور هموطنانمان در مراسم عزای خون خدا و ابتکاری که در برپایی این آئین شکوهمند صورت پذیرفت، بار دیگر جلوه های زیبایی از عشق به خاندان عصمت و نور را از خود برجای گذاشت.

   مشهدی‌ها هم در این حماسه جاویدان، نقشی پررنگ داشتند و با رعایت تمامی پروتکل‌های مورد تایید ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، مراسمی خاص را در جوار بارگاه امام مهربانی‌ها برگزار کردند. گوشه گوشه شهر مشهد در این ایام به حسینیه‌ای بدل شده بود که شیفتگان خاندان نور و روشنایی را به ضیافت معرفت فرامی‌خواند.
   خدمت به این عاشقان سلاله نور، فیضی بزرگ به شمار می‌رود که امسال هم نصیب خادمان شهر شد تا برگ زرین دیگری در تاریخ خدمت رسانی آن ها به ثبت برسد.

   پرسنل خدوم شهرداری در حوزه های حمل و نقل و خدمات شهری در روزهای محرمی امسال دوباره خوش درخشیدند و با فعالیت شبانه روزی و مستمر خود، حماسه حسینی دیگری آفریدند. از پاکبانان زحمتکش خدمات شهری گرفته که خاک پای زائران عزادار حسینی را در خیابان‌های منتهی به حرم رضوی توتیای چشمان خود کردند تا رانندگان شریف اتوبوسرانی و راهبران قطارشهری که با کاهش سرفاصله‌های زمانی حضور در ایستگاه‌ها، مسیر تردد شهروندان مشهدی را هموارتر از همیشه کردند، اجری اخروی در توشه اعمال خود به یادگار گذاشتند که پاداشش را از خود حضرت هدیه خواهند گرفت. در این میان نباید از فعالیت ایثارگونه آذرمردان آتش نشان شهرمان نیز فراموش کنیم چرا که در این ایام نیز همانند همیشه حضوری اثرگذار در جمع عزاداران حسینی داشتند و نگذاشتند آب در دل آنها تکان بخورد.

   رهاورد کارهای این افراد بود که عزای سیدوسالار شهیدان(ع) را با وجود شیوع کرونا و محدودیت‌های ناشی از این بیماری به حماسه‌ای ماندگار تبدیل کرد که سال‌ها در اذهان مردمان این بوم و دیار خواهد ماند.

   شورای اسلامی شهر مشهد با قدرشناسی از تمامی زحمتکشان این حوزه، امید دارد که همین همت و غیرت خدومانه در آئین‌های پیش روی دهه محرم و صفر به ویژه ایام شهادت ولی نعمتمان حضرت رضا(ع) نیز دیده شود.

    

   کلید واژه ها: عاشورا - محرم - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 59
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2453    بازدید کنندگان دیروز: 3538    کل بازدید ها : 6,045,477
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد