• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 119
   کد: 201764
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد تاکید کرد؛

   طرح تفصیلی باید با نگاهی واقع‌نگرانه تهیه شود/ لزوم تقسیم کاربری‌ها، متناسب با نیازهای شهر و کمبودهای موجود

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: نگاه ما نسبت به طرح‌‍‌های تفصیلی و تعریف سرانه‌ها، باید نگاهی واقع‌نگرانه بوده که قابلیت تحقق داشته باشد و کاربری‌های متناسب با نیازهای شهر را پیش‌بینی کنیم.
   طرح تفصیلی باید با نگاهی واقع‌نگرانه تهیه شود/ لزوم تقسیم کاربری‌ها، متناسب با نیازهای شهر و کمبودهای موجود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی با اشاره به بررسی طرح تفصیلی جنوب‌شرق در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر مشهد، اظهارکرد: نگاه ما نسبت به طرح‌‍‌های تفصیلی و تعریف سرانه‌ها، باید نگاهی واقع‌نگرانه باشد.

   فیضی با بیان اینکه براساس طرح جامع دوم، در مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار حوزه جنوب‌شرق و جنوب‌غرب مشهد کاربری‌هایی داریم که میان‌‌مدت احتمال تحقق آنها بسیار کم بوده و در کوتاه مدت نیز به هیچ وجه محقق نمی‌شود، گفت: بعنوان مثال در 4 و 5 و 7 پهنه‌های وسیعی از اراضی بزرگ‌مقیاس تحت عنوان آموزش عالی تعریف شده که با توجه به برهم خوردن توازن و تعدد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز اشباع بخش خصوصی و عدم انگیزه بخش دولتی برای ایجاد مراکز آموزشی، چنین کاربری محقق نمی‌شود و اراضی همچنان رها باقی می‌مانند.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد افزود: در همین مناطق به شدت با کمبود زمین‌هایی با کاربری آموزش عمومی برای ساخت مدرسه در دوره متوسط اول و دوم نیاز داریم؛ خیرین بسیاری نیز برای این امر اعلام آمادگی کرده‌اند ولی به دلیل نبود زمین محقق نمی‌شود.

   فیضی همچنین خاطرنشان کرد: ایجاد سرانه‌های فرهنگی در مقیاس محله همچون فرهنگسرا و یا کاربری‌های اجتماعی برای ایجاد گرمخانه و ... از دیگر نیازهای این مناطق است که باید در طرح های تفصیلی مورد توجه قرار گیرد.

   وی با تاکید بر لزوم پیش‌بینی کاربری‌های متناسب با نیازهای شهر و تقسیم واقع‌بینانه سرانه‌ها، گفت: امیدواریم با تدبیر و آینده‌نگری بتوانیم سرانه‌های فرهنگی و آموزشی که کمبود داریم را با سیاست‌گذاری‌های مناسب جبران کنیم.

   تعداد بازدید: 119
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4518    بازدید کنندگان دیروز: 5332    کل بازدید ها : 5,926,449
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد