• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 93
   کد: 199886
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳

   پیام شورای شهر مشهد به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضائیه

   شورای اسلامی شهر مشهد در پیام خود به مناسبت هفته قوه قضائیه تاکید کرد: بسط عدالت در جامعه و احقاق حقوق مردم از فقیر و غنی، تنها زمانی حاصل می‌شود که کرسی قضاوت به دست پاک‌ترین انسان‌ها در نیت و عمل و رفتار و گفتار سپرده باشد.
   پیام شورای شهر مشهد به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضائیه

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، متن پیام در زیر آمده است:

   «یکایک شما برادرها و خواهرها، باید حسابرس و حساب‌کش خودتان و جامعه‌تان و حکومتتان باشید.‌»
   ”شهید بهشتی”

   «قوه قضاییه رکن اساسی برقراری عدالت، تحقق حقوق شهروندی و دفاع از مظلومان است. بسط عدالت در جامعه و احقاق حقوق مردم از فقیر و غنی، تنها زمانی حاصل می‌شود که کرسی قضاوت به دست پاک‌ترین انسان‌ها در نیت و عمل و رفتار و گفتار سپرده باشد. آنان‌که در رأی نهایت استقلال را رعایت کرده تنها بر موازین حقوق و شرع حکم برانند نه براساس مصلحت و منفعت.

   به مصداق سخن امام علی(ع) که می‌فرماید: «قاضی باید بر لغزش پایدار نباشد و چشم طمع به مال دیگران ندوزد.» و جامعه‌ای عدل‌محور تلقی خواهد شد که همه ارکان آن در مسیر عدل و شفافیت همگام باشند تا بتواند طبق سفارش شهید بهشتی به برپایی «عدالت ترمیمی» اهتمام ورزد.

   بی‌شک سلامت دستگاه قضا در رأی و استقلال، سلامت کشور را به‌همراه خواهد داشت. آن‌چنان‌که امام خمینی(ره) فرمودند: «سلامت دستگاه قضا، همه‌ی دستگاه‌های دولتی و مردمی را به‌سلامت سوق می‌دهد و بیماری و ناتوانی آن، راه را بر فساد عمومی باز می‌گذارد.»

    مقام معظم رهبری نیز باتکریم از شخصیت و زحمات شهید بهشتی برای قوه قضائیه فرموده‌اند: «شهید بهشتی حقوق زیادی بر نظام جمهوری اسلامی و بر قوه قضائیه دارد. در دورانی که در قوه قضائیه بودند ابتکارات زیاد، کارهای بزرگ و نقشه‌های دوراندیشانه برای قوه قضائیه طراحی کردند. تبدیل یک جریان و یک بنای آمیخته از خوب و بد و درست و غلط، با جهت گیری نادرست، به نظامی که می خواهند جهت گیری‌اش درست باشد و کار عدالت اسلامی را به سامان برساند، کار بسیار دشواری است».

    

   شورای اسلامی شهر مشهد هفته عدالت را به همه قاضیان عادل و پاکدست و مردمان حق‌طلب و حق‌مدار تبریک عرض می‌نماید.»

    

    

    


    

    

   تعداد بازدید: 93
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4527    بازدید کنندگان دیروز: 5332    کل بازدید ها : 5,926,458
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد