• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 46
   کد: 197840
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در بازدید از مراحل بسته‌بندی و توزیع بسته‌های کمک معیشتی شهرداری:

   ۴۸هزار بسته کمک معیشتی شهرداری توزیع شده است/ حمایت مدیریت شهری مشهد از ۸هزار دانش‌آموز نیازمند

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: حدود ۴۸هزار بسته کمک‌معیشتی تهیه شده توسط شهرداری مشهد تاکنون در بین جامعه هدف توزیع شده و فرآیند ارسال ۱۲هزار بسته دیگر نیز در حال انجام است.
    ۴۸هزار بسته کمک معیشتی شهرداری توزیع شده است/ حمایت مدیریت شهری مشهد از ۸هزار دانش‌آموز نیازمند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراحل بسته‌بندی و توزیع بسته‌های کمک معیشتی ویژه خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا، اظهارکرد: همکاران معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد و سایر بخش‌ها حدود یک ماه است که درگیر فراهم آوردن مقدمات لازم برای تهیه و توزیع این بسته‌های کمک معیشتی هستند تا در شرایط کرونا، حمایتی از خانواده‌های نیازمند مرتبط با مدیریت شهری بعمل آید.

   وی با بیان اینکه شورای شهر مشهد براساس دغدغه‌مندی خود در جلسه اخیر شورا، با اختصاص ۱۶ میلیاردتومان اعتبار برای تهیه ۶۰هزار بسته کمک معیشتی موافقت کرد، گفت: جامعه هدف این بسته‌ها شامل خانواده تاکسیرانی، حمل‌بار، کارگران فصلی و نیروهای فضای سبز، پسماند و شوراهای اجتماعی محلات هستند؛ براساس مصوبه روز دوشنبه شورا، حدود ۸هزار دانش‌آموز وابسته به خانواده‌های نیازمند که توسط مدیران و معلمان مدارس معرفی شده بودند هم به این جمع اضافه شد.

   رئیس شورای شهر مشهد افزود: حدود ۳۰ درصد از اعتبار لازم برای تهیه بسته‌های کمک معیشتی ویژه دانش‌آموزان نیازمند، از محل پویش مردمی چراغی برافروز تامین شده و ۷۰ درصد باقی‌مانده هم با مجوز شورای شهر، از سوی شهرداری تقبل شد.

   حیدری با بیان اینکه حوزه پشتیانی شهرداری مشهد در فرایند تهیه اقلام مورد نیاز، مدیریت خوبی را از خود نشان داده و کالاها با قیمت مناسبی خریداری شده‌اند، گفت: این اقدام سبب شده تا کیفیت و کمیت اقلام مورد نیاز ارتقاء یابد.

   وی خاطرنشان کرد: محتویات بسته‌های کمک معیشتی از تنوع خوبی برخوردار است و نسبتا نیازهای اولیه خانوار را تامین می‌کند.

   رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به توزیع حدود ۴۸ هزار بسته کمک معیشتی تاکنون در بین جامعه هدف، خاطرنشان کرد: روزانه ۱۰۰ نفر در فرآیند بسته‎‌بندی این کمک‌ها مشارکت دارند که بخش زیادی از آنها بدون هیچ منفعت مالی و صرفا براساس نیت خیرخواهانه نقش‌آفرینی می‌کنند که نشان‌دهنده همدلی و انسجام در فضای شهری مشهد است.

   حیدری در پایان گفت: امیدواریم این اقدام هرچند کوچک توسط مدیریت شهری مشهد بتواند بخشی از نیاز و کمبود خانواده‌های نیازمند شهرمان را جبران کند. 

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد - کرونا -
   تعداد بازدید: 46
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2019    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,460,022
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد