• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 53
   کد: 197792
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد:

   بازآفرینی؛ گذار از مدیریت تخریبی و تحکمی به مدیریت مشارکتی و ترمیمی

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: فرآیند بازآفرینی شهرداری درحال گذار از مدیریت تخریبی و تحکمی و کالبدی صرف به سمت مدیریت مشارکتی و ترمیمی است.
   بازآفرینی؛ گذار از مدیریت تخریبی و تحکمی به مدیریت مشارکتی و ترمیمی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی، در جلسه کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر که با حضور معاون دادستان مشهد برگزار شد، با بیان اینکه توانمندسازی خانوار ساکن در محلات بازآفرینی یکی از نکات مورد توجه شورای پنجم بوده و پیوسته مدنظر قرار داشته است، اظهارکرد: براساس همین رویکرد، احیاء و ساماندهی مشاغل خرد و خانگی مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفت تا از این طریق علاوه بر افزایش ضریب اشتغال، رونق اقتصاد خانوارهای ضعیف و آسیب‌های اجتماعی هم کاهش یابد.

   وی افزود: در این زمینه انتظار داریم همه بخش‌های ذی‌دخیل ایفای نقش کنند و رویکرد حمایتی داشته باشند.

   فیضی خاطرنشان کرد: فرآیند بازآفرینی شهرداری درحال گذار از مدیریت تخریبی و تحکمی و کالبدی صرف به سمت مدیریت مشارکتی و ترمیمی است.

   وی با اشاره به بسته مشوق‌های بازآفرینی که اخیرا به تصویب شورای شهر مشهد رسید، گفت: این بسته نباید در سطح اطلاع‌رسانی، رسانه‌ها و ... مهجور بماند.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد افزود: تعاملات مدیریت شهری و مردم برای بازآفرینی، هدفگذاری‌های متعددی دارد و امکان مقاوم‌سازی بافت‌های ناکارآمد و فرسوده، اولویت تجمیع پلاک‌ها و حل مشکل ریزدانگی، تامین سرانه‌های خدماتی از دست رفته از قبل تجمیع از جمله موضوعاتی است که امکان آن باید فراهم شود.

   فیضی با بیان اینکه ضریب نفوذناپذیری در مناطق کم‌برخوردار و بافت‌های فرسوده مشهد بسیار بالاست و در ارائه خدمات مختلف امداد و نجات و ... با مشکل روبرو هستیم، گفت: با بازگشایی معابر و تجمیع اراضی کوچک مقیاس و ساخت بناهای با زیربناء بیشتر، دسترسی به این مناطق نیز تسهیل می‌شود و لذا امنیت اجتماعی هم محقق خواهد شد.

   تعداد بازدید: 53
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1774    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,459,777
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد