• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 45
   کد: 196193
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹

   پیام شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت فرارسیدن روز شوراها

   شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، با صدور پیامی، نهم اردیبهشت‌ماه، سالروز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا را گرامی داشت.
   پیام شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت فرارسیدن روز شوراها

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، متن پیام به شرح ذیل است:

   شوراها، تبلور مردم سالاری در دایره محلی ترین ارکان جامعه به حساب می‌آید و نقش و جایگاه تاثیرگذاری در گفتمان‌سازی کلان اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی از خود برجای می‌گذارند.

   نقش شور و مشورت در نیل به اهداف و آرمان های یک جامعه، نقشی انکارناپذیر و بی بدیل بوده و هر جامعه‌ای که پا به پای خرد جمعی گام بردارد، می‌تواند اتفاقات مبارکی را برای خود و دنیای پیرامونی‌اش رقم بزند.

   شوراهای اسلامی شهرها نیز با گذشت عمری بیش از دو دهه، حالا به ساختاری قدرتمند و تاثیرگذار در حوزه تصمیم گیری و تصمیم‌سازی برای مردمی‌ترین ارگان‌های اجتماعی بدل شده اند و با تکیه بر تضارب آرا و نظر جمعی فرهیختگان شهری و محلی، رخدادهای فوق تصوری را به ارمغان آورده‌اند که پیش از شکل‌گیری این پارلمان‌ها امری امکان‌ناپذیر بود.

   اما پارلمان‌های شهری این روزها مظلوم‌تر از همیشه، زخم خورده برخی تصمیماتی هستند که از دایره تمرکزگرایانه پایتخت به آن‌ها تحمیل می‌شود و دست منتخبان مردم در شوراها را بیش از اندازه برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های آبادگرانه محلی می‌بندد. امروز شوراها در خط مقدم خدمات رسانی به شهروندان و گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات آنها هستند و بدون شک اختیارات این مجموعه‌ها نیز باید مبتنی بر واقعیت‌های ملموس جامعه باشد.

   با این حال شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم با شعار امیدآفرینی خود، گام های اثربخشی را برای تحول و توسعه شهر برداشته است و در این زمینه با منش اصلاح‌طلبانه، سعی کرده است با تعامل و همدلی بسیاری از سنگ‌های پیش روی شهروندان را بردارد و تصمیمات ارزشمندی را اتخاذ کند.

   این مجموعه در آستانه چهارمین سال فعالیت خود، پرنشاط و همانند روز اول، پای در رکاب شهروندان این شهر آسمانی است و از هیچ کوششی برای عمران و آبادانی این خطه فروگذار نیست. امید است به لطف خدا و عنایات خاصه امام هشتم(ع) و همچنین همدلی و یاری مردم و مسئولان، همچنان در راه خدمت‌رسانی به شهروندان شهر امید و زندگی موفق باشیم.

   تعداد بازدید: 45
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1979    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,459,982
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد