• چهارشنبه،07 اسفند 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 80
   کد: 189371
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد خبر داد:

   ایجاد فضای جدید گردشگری تاریخی و فرهنگی در توس با اجرای پروژه دسترسی به کهن‌دژ

   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد اجرای پروژه «تامین دسترسی به کهن‌دژ» را سبب ایجاد فضا و فرصت جدید گردشگری و تحقیقاتی در مجموعه شهر تاریخی توس عنوان کرد.

   ایجاد فضای جدید گردشگری تاریخی و فرهنگی در توس با اجرای پروژه دسترسی به کهن‌دژ

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمسعود ریاضی با بیان این مطلب گفت: پروژه تامین دسترسی به «کهن‌دژ» از نظر مراحل اجرا، آسان‌تر و سهل‌الوصول‌تر است و پس از انجام این پروژه کار عمده ما در محدوده باره به اتمام رسیده و می‌توانیم برای ادامه عملیات عمرانی به خارج از باره برویم.

   وی افزود: با توجه به اینکه مشاورین پروژه توسط اداره کل میراث فرهنگی انتخاب شده و نقشه‌های آن نیز توسط همین سازمان به تصویب رسیده است با آغاز این پروژه افق کاری مناسبی ایجاد می‌شود.

   ریاضی ادامه داد: از فواید اجرای این پروژه آن است که با اجرای آن فضای گردشگری مناسبی در محدوده گردشگری توس ایجاد می‌شود چرا که مجموعه کهن¬دژ به عنوان یکی از میراث‌های ماندگار توس و البته یکی از ناشناخته‌های این منطقه که اکثریت قابل توجه مشهدی‌ها نیز از وجود آن بی‌خبرند، برای بازدید در اختیار همه گردشگران قرار خواهد گرفت. البته خود مجموعه کهن‌دژ احتیاج به مرمت، بازپیرایی و اجرای کارهای اکتشافی دارد اما سایت کهن‌دژ و دسترسی گردشگران به محیط پیرامون آن و آشنایی با موقعیت و کارکرد و طراحی آن از طریق پروژه دسترسی مهیا خواهد شد.

   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه شهرداری در خصوص موارد مرمت و بهسازی کهندژ اختیار عمل نداشته و باید به دست اداره کل میراث فرهنگی انجام شود ،اضافه کرد: روال اجرایی پروژه دسترسی نیز چندان طولانی نخواهد بود و پس از تایید و تحویل نقشه‌ها با توجه به اینکه اکیپ اجرایی و عمرانی هم‌اکنون در منطقه مستقر هستند امکان اجرا و تکمیل آن در کمتر از 7 ماه وجود دارد.

   ریاضی تاکید کرد: به هر حال برای رسیدن به جذب چهار و نیم میلیون نفر گردشگر سالانه که در افق منطقه گردشگری توس دیده شده کارهای بسیاری باید انجام شود که از ابتدایی‎ترین و البته مبنایی‌ترین آنها همین پروژه‌ها به شمار می‌رود.
    

   تعداد بازدید: 80
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 399    بازدید کنندگان دیروز: 1413    کل بازدید ها : 5,351,839
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد