• طبقه بندی قوانین و مقررات
  • منطقه‌بندی شهرداری مشهد مقدس

   منطقه‌بندی شهرداری مشهد مقدس

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۶/۱۱/۱۹
   شماره صدور :5/96/19663/ش
   سال تصویب :۱۳۹۶/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   ماده واحده: با استناد به ماده 54 قانون شهرداری و در اجرای دستورالعمل شماره 156942 مورخ 23/11/95 وزارت کشور درخصوص محله‌بندی و منطقه‌بندی شهری، نقشه جدید منطقه‌بندی شهر مشهد مقدس (مهرشده توسط شورای اسلامی شهر) با توجه به ضوابط و شرایط کمی، راهبردهای تعیین محدوده محله و مناطق و همچنین با تأکید بر ظرفیت‌های توسعه‌ای و جمعیت‌ افق طرح‌های توسعه شهری، به تعداد 17 منطقه شهری مورد تأیید قرار گرفت.
   تبصره 1:‌ در راستای تحقق مدیریت یکپارچه شهری، اسناد مصوب طرح‌های توسعه شهری، سیاست‌های مدنظر در خصوص شهر هوشمند و شهروند محور و دستیابی به اهداف ماده 28 برنامه پنج‌ساله ششم توسعه، شهرداری مشهد مقدس نسبت به پیگیری موضوع ارایه خدمات به صورت یکپارچه اقدام و گزارش اجرای این تبصره را در فواصل زمانی 6 ماهه به شورای اسلامی شهر ارایه نماید.
   تبصره 2: شهرداری مشهد مقدس ضمن ارزیابی اثرات اجرای منطقه‌بندی ارایه‌شده از جنبه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و ...، نسبت به اجرایی‌کردن این تقسیم‌بندی به‌صورت گام به گام و متناسب با زیرساخت‌های موجود در مناطق، اعتبارات مصوب، هماهنگی‌های انجام‌شده با سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان و ... اقدام نماید.
   تبصره 3:‌ شهرداری مشهد مقدسبا عنایت به حذف عمده نواحی از تقسیمات مناطق شهری، سازوکار و فرآیندهای لازم جهت ایجاد ارتباط بین مناطق شهرداری، نواحی باقیمانده و محلات را مدنظر قرار داده و لایحه پیشنهادی خود را به شورای اسلامی شهر ارایه نماید.
 •     بازدید کنندگان امروز : 320    بازدید کنندگان دیروز: 535    کل بازدید ها : 5,347,745
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد