• طبقه بندی قوانین و مقررات
  • بودجه سال 1397 موسسه فرهنگی شهر آرا

   بودجه سال 1397 موسسه فرهنگی شهر آرا

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   شماره صدور :5/96/22301/ش
   سال تصویب :۱۳۹۶/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم

   ماده واحده: بودجه سال 1397 موسسه فرهنگی شهر آرا، که از حیث منابع به مبلغ 160.696.054.000 (یکصد و شصت میلیارد و ششصد و نود و شش میلیون و پنجاه و چهار هزار) ریال و از حیث مصارف به مبلغ 160.696.054.000 (یکصد و شصت میلیارد و ششصد و نود و شش میلیون و پنجاه و چهار هزار) ریال (که منابع و مصارف نسبت به بودجه سال گذشته، 25 درصد افزایش داشته است) می‌باشد، با لحاظ رعایت تبصره‌های زیر و به شرح آلبوم پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصویب رسید.

   الف) تبصره‌های عمومی:
   تبصره1-شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) موظف است، تکالیف و ضوابط بخشنامه بودجه سال 1397 شهرداری‌های کشور را رعایت نماید.
   تبصره2-وجود اعتبار به خودی خود ایجاد حق نمی‌نماید، بنابراین پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) بیش از سقف مصوبات شورای حقوق و دستمزد و همچنین پرداخت وام به کارکنان، تعاونی‌های مسکن و صندوق‌های قرض‌الحسنه کارکنان از محل بودجه ممنوع است.
   تبصره3- شهرداری مشهد مقدس موظف است، نسبت به وصول مطالبات سازمان‌ها، شرکتها و مؤسسات وابسته به خود از اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام و در صورت عدم امکان وصول، موضوع را تعیین تکلیف و گزارش اقدامات انجام شده را هر شش ماه به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.
   تبصره4- شهرداری مشهد مقدس (سازمان ها، شرکت ها و موسسات وابسته) موظف است، آیین نامه معاملات شهرداری تهران تسری یافته به سایر کلان شهرها را در کلیه معاملات خود (مناقصه، مزایده، حراج و ترک تشریفات) رعایت نماید.
   تبصره5-شهرداری مشهد مقدس موظف است، تمهیدات لازم برای عدم افزایش زیان سنواتی و افزایش سرمایه‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به خود را به گونه ای فراهم نماید، که مشمول ماده 141 اصلاحی قانون تجارت نشوند.
   تبصره6-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، بهای تمام‌شده کالا و خدمات مربوطه در سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته را براساس تغییر الگو، اصلاح فرآیندها و مدل‌های نوین بهایابی کالا و خدمات محاسبه و در اصلاح بودجه سال 1397 خود منعکس نماید.
   تبصره7-ثبت هزینه‌ها در ردیف‌های اعتباری غیر مرتبط (ثبت هزینه‌های مصرفی به عنوان دارایی) ممنوع است و شهرداری مشهد مقدس موظف است، نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها و استانداردهای مربوط اقدام نماید.
    تبصره8-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، میزان استفاده از موجودی انبار در هر سال را، به عنوان هزینه مرتبط در بخش مصارف و مازاد درآمد بر هزینه در بخش منابع، در بودجه سالانه یا اصلاح بودجه خود پیش‌بینی نماید.

   تبصره9-شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) مکلف است، برنامه، تقویم آموزشی و عناوین طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی خود را، حداکثر تا پایان فروردین ماه 1397، برای اخذ تاییدیه لازم از کمیسیون تخصصی مرتبط، به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.

   تبصره10-با عنایت به اینکه بودجه پیشنهادی سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته شهرداری قبل از تصویب بودجه شهرداری تنظیم گردیده است، لذا در صورت مغایرت بین آلبوم پیشنهادی سازمان‌ها، شرکت ها، موسسات وابسته با بودجه تملک دارایی های سرمایه ای شهرداری، ملاک عمل، بودجه مصوب سال 1397 شهرداری مشهد می‌باشد.
   الف) تبصره‌های اختصاصی:
   تبصره1- مبانی محاسبه بهای خدمات و محصولات مؤسسه فرهنگی شهرآرا و تعرفه بهای مصوب، در جداول پیوست آلبوم بودجه موسسه مزبور می باشد. در موارد عدم تعیین تعرفه، نرخ اتحادیه صنفی مربوط، ملاک عمل می باشد.
   تبصره2- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می شود، تمهیدات لازم را، نسبت به اشتراک کارکنان متقاضی شهرداری با شرایط پرداخت 20 درصد تخفیف موسسه فرهنگی شهرآرا ،50 درصد از محل بودجه رفاهی کارکنان و 30 درصد الباقیاز طریق کارکنان معمول نماید.
   تبصره3- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، نسبت به تعیین مکان جدید و انتقال موسسه فرهنگی شهرآرا در سال 1397 اقدام نماید و معادل ریالی آن را، از قسمت مصارف بودجه سال 1397 حوزه اقتصادی شهرداری کاهش دهد.
    
    
    

    

 •     بازدید کنندگان امروز : 2113    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,460,116
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد