• طبقه بندی قوانین و مقررات
  • بودجه سال 1397 شرکت قطار شهری

   بودجه سال 1397 شرکت قطار شهری

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   شماره صدور :5/96/22288/ش
   سال تصویب :۱۳۹۶/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   ماده واحده: بودجه سال 1397 شرکت قطارشهری، که از حیث منابع به مبلغ 56.757.500.000 (پنجاه و شش میلیارد و هفتصد و پنجاه و هفت میلیون و پانصد هزار) ریال و از حیث مصارف به مبلغ 56.757.500.000 (پنجاه و شش میلیارد و هفتصد و پنجاه و هفت میلیون و پانصد هزار) ریال (که منابع و مصارف نسبت به بودجه سال گذشته، 8 درصد افزایش داشته است) می باشد، با رعایت تبصره‌های زیر و به شرح آلبوم پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصویب شد.
    
   الف) تبصره‌های عمومی:
   تبصره1-شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) موظف است، تکالیف و ضوابط بخشنامه بودجه سال 1397 شهرداری‌های کشور را رعایت نماید.
   تبصره2-وجود اعتبار به خودی خود ایجاد حق نمی‌نماید، بنابراین پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) بیش از سقف مصوبات شورای حقوق و دستمزد و همچنین پرداخت وام به کارکنان، تعاونی‌های مسکن و صندوق‌های قرض‌الحسنه کارکنان از محل بودجه ممنوع است.
   تبصره3- شهرداری مشهد مقدس موظف است، نسبت به وصول مطالبات سازمان‌ها، شرکتها و مؤسسات وابسته به خود از اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام و در صورت عدم امکان وصول، موضوع را تعیین تکلیف و گزارش اقدامات انجام شده را هر شش ماه به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.
   تبصره4- شهرداری مشهد مقدس (سازمان ها، شرکت ها و موسسات وابسته) موظف است، آیین نامه معاملات شهرداری تهران تسری یافته به سایر کلان شهرها را در کلیه معاملات خود (مناقصه، مزایده، حراج و ترک تشریفات) رعایت نماید.
   تبصره5-شهرداری مشهد مقدس موظف است، تمهیدات لازم برای عدم افزایش زیان سنواتی و افزایش سرمایه‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به خود را به گونه ای فراهم نماید، که مشمول ماده 141 اصلاحی قانون تجارت نشوند.
   تبصره6-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، بهای تمام‌شده کالا و خدمات مربوطه در سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته را براساس تغییر الگو، اصلاح فرآیندها و مدل‌های نوین بهایابی کالا و خدمات محاسبه و در اصلاح بودجه سال 1397 خود منعکس نماید.
   تبصره7-ثبت هزینه‌ها در ردیف‌های اعتباری غیر مرتبط (ثبت هزینه‌های مصرفی به عنوان دارایی) ممنوع است و شهرداری مشهد مقدس موظف است، نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها و استانداردهای مربوط اقدام نماید.

   تبصره8-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، میزان استفاده از موجودی انبار در هر سال را، به عنوان هزینه مرتبط در بخش مصارف و مازاد درآمد بر هزینه در بخش منابع، در بودجه سالانه یا اصلاح بودجه خود پیش‌بینی نماید.

   تبصره9-شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) مکلف است، برنامه، تقویم آموزشی و عناوین طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی خود را، حداکثر تا پایان فروردین ماه 1397، برای اخذ تاییدیه لازم از کمیسیون تخصصی مرتبط، به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.
   تبصره10-با عنایت به اینکه بودجه پیشنهادی سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته شهرداری قبل از تصویب بودجه شهرداری تنظیم گردیده است، لذا در صورت مغایرت بین آلبوم پیشنهادی سازمان‌ها، شرکت ها، موسسات وابسته با بودجه تملک دارایی های سرمایه ای شهرداری، ملاک عمل، بودجه مصوب سال 1397 شهرداری مشهد می‌باشد.
   ب) تبصره‌های‌ اختصاصی:
   تبصره1- شهرداری مشهد مقدس موظف است،‌ به گونه ای برنامه ریزی نماید که در صورت منع استفاده از درآمد حاصل از وجوه سپرده های اوراق مشارکت شهرداری، در تامین منابع شهرداری، سازمان ها و شرکت های وابسته، مشکلی ایجاد نشود.
   تبصره2- شهرداری مشهد مقدس مکلف است،‌ گزارش وضعیت اجرای تعهدات ناشی از تجدید نظر در مبانی قرارداد خط دو قطارشهری را، حداکثر ظرف مدت سه ماه، به کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر ارائه نماید.
   تبصره3- با توجه به اینکه برنامه ای در خصوص تأمین منابع برای بازپرداخت اوراق مشارکت، علاوه بر تکالیف معین از طرف شورای اسلامی شهر، پیش بینی نشده است، بر این اساس می بایست به منظور عدم غفلت از موارد مزبور، موضوع در کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مورد بررسی و توجه قرار گیرد.
    
    
    
    

    

 •     بازدید کنندگان امروز : 2084    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,460,087
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد