• طبقه بندی قوانین و مقررات
  • بودجه سال 1396 سازمان فرهنگی و تفریحی

   بودجه سال 1396 سازمان فرهنگی و تفریحی

   شماره جلسه :167
   تاریخ صدور :۱۳۹۵/۱۲/۲۷
   شماره صدور :4/95/23896/ش
   سال تصویب :۱۳۹۵/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره چهارم
   ماده واحده:بودجه سال 1396 سازمان فرهنگی و تفریحی به شرح آلبوم پیوست، ممهور به مهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با رعایت تبصره‌های زیر تصویب شد.
   تبصره1- شهرداری مشهد مقدس می‌بایست به گونه‌ای برنامه‌ریزی نماید که سرانه پرداختی ناخالص حقوق و مزایای ماهانه (فصل اول) تمامی سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته خود، با رعایت ضوابط و مقررات، بین 34 تا 40 میلیون ریال قرار گیرد.
   تبصره2- پرداخت وام به کارکنان، تعاونی مسکن و صندوق‌های قرض‌الحسنه کارکنان از محل بودجه سازمانها، شرکت‌ها، مؤسسات وابسته ممنوع بوده و شهرداری مشهد مقدس موظف به رعایت ضوابط مربوطه می‌باشد.
   تبصره3- شهرداری مشهد مقدس می‌بایست به منظور این که سازمانها، شرکت‌ها، مؤسسات وابسته خود مشمول ماده 141 اصلاحی قانون تجارت نشوند، تمهیدات لازم را برای عدم افزایش زیان سنواتی و افزایش سرمایه‌شان، انجام دهد.
   تبصره4- با توجه به اینکه نظام حسابداری سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به شهرداری مشهد مقدس تعهدی بوده لذا وجود علی الحساب‌های دریافتنی در پایان سال موضوعیت ندارد، بنابرین وجود این‌گونه حساب‌ها ممنوع و به عنوان اضافه پرداختی به پیمانکار تلقی می‌شود.
   تبصره5- شهرداری مشهد مقدس می‌بایست نسبت به وصول مطالبات سازمان‌ها، شرکت‎‌ها و مؤسسات وابسته به خود از اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام و در صورت عدم امکان وصول، موضوع را تعیین تکلیف نماید.
   تبصره6- شهرداری مشهد مقدس موظف به استقرار سیستم قیمت تمام شده محصولات سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به خود می‌باشد.
   تبصره7- وجود اعتبار برای هیچ شخصی ایجاد حق نمی‌نماید لذا پرداخت حقوق و مزایای کارکنان بیش از سقف مصوبات شورای حقوق و دستمزد (جز در موارد خاص که به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برسد) ممنوع می‌باشد.
   تبصره8- شهرداری مشهد مقدس می‌بایست فروش اموال و دارایی‌های سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به خود را  از طریق مزایده عمومی و یا حراج انجام دهد؛ در موارد ترک تشریفات رعایت فرآیند، اصول و ضوابط مربوطه الزامی است.
   تبصره9- شهرداری مشهد مقدس موظف به انعکاس هزینه‌های عمومی و اداری خود قبل از تسهیم و تخصیص به هزینه سربار قیمت تمام شده در صورت‌های مالی می‌باشد.
   تبصره10- ثبت هزینه‌ها در ردیف‌های اعتباری غیر مربوط (ثبت هزینه‌های مصرفی به عنوان دارایی)خلاف ضوابط بوده و شهرداری مشهد مقدس موظف به رعایت دستورالعمل‌ها و استانداردهای مربوطه می‌باشد.
   تبصره11- شهرداری مشهد مقدس مکلف است با عنایت به جدول محرک‌های منبعی تا پایان نیمه اول سال 96، نیروهای حجمی را به قراردادهای حجمی تبدیل نماید.
   تبصره12- هرگونه تبدیل وضعیت در سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به شهرداری مشهد مقدس تنها در صورتی قابل پذیرش است که ساختار تشکیلاتی اجرایی مصوب و ابلاغی آن سازمان رعایت شده و تبدیل وضعیت فقط در سقف پست‌های سازمانی صورت گرفته باشد.
   تبصره13- شهرداری مشهد مقدس می‌بایست شورای سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به خود را موظف به اجرای تباصر فوق‌الذکر نماید و در زمان تصویب صورت‌های مالی آنها، کنترل‌های لازم انجام و صورتجلسه شود.
   تبصره14-شهرداری مشهد مقدس موظف است اعتبارات مربوط به فرهنگ شهروندی در حوزه‌های مختلف شهرداری را با ردیف اعتبار مربوطه در سازمان فرهنگی و تفریحی تجمیع نماید.
   تبصره15-برنامه‌های عملیاتی فرهنگ شهروندی متناسب با حوزه‌های تخصصی، ابتدا در کمیسیون‌های مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و سپس برای هماهنگی در اجرا، به شورای راهبری آموزش شهروندی اعلام شود.
   تبصره16-گزارش برنامه‌های آموزش شهروندی به صورت سه ماهه به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارائه شود.
   تبصره17- در پیوست آلبوم بودجه (نرخ بهای خدمات) می‌بایست نرخ اجاره بهای سالن‌های فرهنگسرا و مراکز فرهنگی تابعه سازمان، بین 20 تا 50 درصد افزایش یابد. این افزایش شامل فعالیت‌های تشکل‌های فرهنگی و انجمن‌های اسلامی دارای مجوز، هیأت امنای مساجد پایگاه‌های مقاومت بسیج، مدارس آموزش و پرورش و مدارس علمیه نمی‌شود.
    
 •     بازدید کنندگان امروز : 2036    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,460,039
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد