• طبقه بندی قوانین و مقررات
  • ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس

   ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس

   شماره جلسه :138
   تاریخ صدور :۱۳۹۵/۰۷/۰۷
   شماره صدور :4/95/12216/ش
   سال تصویب :۱۳۹۵/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره چهارم
   ماده واحده: شهرداری مشهد مقدس موظف است به منظور ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس با بهره‌گیری از مراکز فرهنگی و برنامه‌ها و فعالیت‌های خود و تأکید بر اجرای موارد زیر در سال جاری اقدام نماید.
   1-با جهت دهی و تولید محتوای مناسب برای برنامه‌های فرهنگی؛ الگوسازی مناسب از چهره‌های دفاع مقدس به ویژه شخصیت‌هایی مانند شهید حسین فهمیده برای نوجوانان و جوانان اقدام شود.
   2-فضاسازی فرهنگی مناسب در سطح شهر برای ترویج ارزش‌های دفاع مقدس مانند: ایثار، شهادت، اخلاص و توکل صورت پذیرد.
   3-میادین نامگذاری شده به نام الگوهای دفاع مقدس با فراخوان مناسب و بهره‌گیری از هنرمندان متعهد از نمادهای مناسب برخوردار شود.
   تبصره) شهرداری مشهد مقدس می‌بایست با اولویت قرار دادن میدان شهید حسین فهمیده، فراخوان مسابقه ملی با عنوان بهترین نماد "رهبر کوچک" را ظرف مدت دو ماه برگزار نموده و تا پایان سال 95 نسبت به اجرای مسابقه و نصب نماد منتخب اقدام نماید.
   4- حمایت مناسب از تشکل‌های فرهنگی و سازمان‌های مردم نهاد که به ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس می‌پردازند بعمل آید. بدین منظور آیین‌نامه مربوطه می بایست ظرف مدت دو ماه از سوی شهرداری مشهد مقدس تهیه و به تأیید کمیسیون فرهنگی اجتماعی و زیارت با حق حضور و رأی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برسد.
    
 •     بازدید کنندگان امروز : 2044    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,460,047
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد