• طبقه بندی قوانین و مقررات
  • صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌های بخش خصوصی در زمینه جمع‌آوری هوشمند پسماند خشک

   صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌های بخش خصوصی در زمینه جمع‌آوری هوشمند پسماند خشک

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   شماره صدور :5/99/3350/ش
   سال تصویب :۱۳۹۹/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس (سازمان مدیریت پسماند) اجازه داده می‌شود، نسبت به صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌های بخش خصوصی در زمینه جمع‌آوری هوشمند پسماند خشک در سطح کل شهر مشهد مقدس با دریافت تعرفه بهای خدمات صدور مجوز (شش ماهه اول بهره‌برداری به میزان 10 درصد و سپس تا پایان مهلت مجوز به میزان 15 درصد از قیمت روز زباله خشک جمع‌آوری شده توسط مجری) مطابق آیین‌نامه جمع‌آوری هوشمند پسماند خشک (پیوست؛ مهر شده توسط شورای اسلامی شهر) با رعایت بندهای زیر اقدام نماید.
   1-  انتخاب مجری یا مجریان با انتشار فراخوان عمومی و پس از بررسی و تأیید در کمیته توانسنجی مندرج در آیین‌نامه مذکور صورت خواهد پذیرفت. مدت اولیه مجوز 3 ساله و در صورت وجود شرایط روز و ضوابط مربوطه قابل تمدید خواهد بود.
   2-  مطابق برآورد انجام شده در کمیته تعیین درصد پایه، حداقل قیمت خرید پسماند خشک از شهروندان 35 درصد قیمت روز پسماند خشک تعیین می‌شود. شهرداری مشهد مقدس (سازمان مدیریت پسماند) می‌تواند با توجه به شرایط بازار و تغییرات قیمت زباله خشک، پس از تصویب کمیته مذکور و مطابق آیین‌نامه، نسبت به اصلاح درصد پایه اقدام نماید.
   3- کمیته نرخ‌گذاری مندرج در آیین‌نامه می‌تواند نسبت به تعیین قیمت روز زباله خشک جمع‌آوری شده در بازه‌های زمانی مشخص اقدام نماید. این قیمت مبنای محاسبه در نرم‌افزار مجریان خواهد بود.
   4-  شهرداری مشهد مقدس مکلف است، اقدامات لازم به منظور فراهم آوردن امکان دسترسی شهروندان به خدمات هوشمندجمع آوری پسماند خشک از طریق درگاه و اپلیکیشن شهرمن و ترغیب شهروندان در استفاده از این درگاه را به عمل آورد.
   5-  نظارت آنلاین مالی بر نرم‌افزار و کنترل مکانیزم‌های مالی و کیف پول متصل به نرم‌افزارهای مربوطه بر عهده شهرداری مشهد مقدس (سازمان فناوری و اطلاعات) می‌باشد.
   6-  شهرداری مشهد مقدس مکلف است، از مجریان ذیصلاح تعهد کتبی مبنی بر اجرای مفاد آیین نامه پیوست و همچنین سایر تعهدات مورد نظر در آیین نامه را اخذ نموده و در مجوز صادره تصریح نماید که صدور این مجوز به معنای پذیرش مفاد آیین‌نامه جمع‌آوری هوشمند پسماند خشک توسط مجریان بخش خصوصی می‌باشد.
 •     بازدید کنندگان امروز : 2212    بازدید کنندگان دیروز: 2835    کل بازدید ها : 5,530,624
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد